Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studentki UJ nagrodzone w konkursie Teraz Polska Promocja i Rozwój

Studentki UJ nagrodzone w konkursie Teraz Polska Promocja i Rozwój

Katarzyna Kuca i Adrianna Gajczak zostały laureatkami konkursu prac magisterskich Teraz Polska Promocja i Rozwój. W tegorocznej edycji udział w nim wzięło blisko 70 studentów z całej Polski, a nagrody i wyróżnienia trafiły do 14 zwycięzców. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody główne oraz nagrody specjalne o łącznej wartości około 50 tys. złotych. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w środę 6 grudnia w Szkole Głównej Handlowej.

- Konkurs Teraz Polska Promocja i Rozwój to bez wątpienia jeden z najlepiej rozpoznawalnych konkursów prac magisterskich w Polsce. W tym roku odbyła się już jego XI edycja. Ponad dziesięcioletnia historia konkursu to ogromny wkład młodych ludzi w rozwój wiedzy na temat współczesnej Polski. To ponad 700 nadesłanych prac magisterskich z kilkudziesięciu uczelni z całej Polski i przede wszystkim 120 laureatów, którzy dziś pracują w państwowych instytucjach, agencjach rządowych oraz na uczelniach, znakomicie wykorzystując swój potencjał oraz wiedzę zdobytą podczas studiów - mówi Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

Katarzynę Kucę nagrodziło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę Zarządzanie pamięcią zbiorową na przykładzie działalności instytucji kultury w Krzeszowicach napisaną pod opieką dr hab. Ewy Kocój. Studentka opisała w niej 3 aspekty zarządzania pamięcią: tożsamość grupową, tradycję wynalezioną oraz wizualizację pamięci kolektywnej. Laureatka ukończyła z wyróżnieniem studia na kierunku zarządzanie kulturą i mediami. Interesuje się badaniami nad pamięcią, szczególnie wizualnymi jej reprezentacjami oraz etycznym wymiarem kształtowania pamięci społecznej. Równolegle studiuje filmoznawstwo i wiedzę o nowych mediach. Przygotowuje pracę magisterską na temat koreańskiego melodramatu filmowego. Kontynuację badań planuje na studiach doktoranckich, które pozwoliłyby na połączenie zainteresowań badawczych i pasji filmowej.

Nagrodę specjalną Instytutu Adama Mickiewicza otrzymała Adrianna Gajczak. Promotorem zwycięskiej pracy Dyplomacja kulturalna Polski w Chinach na przykładzie Instytutu Adama Mickiewicza był dr hab. Łukasz Gacek. Autorka postawiła w niej pytania badawcze dotyczące strategii działań, a także narzędzi i treści kultury, które służą tworzeniu narracji o Polsce. Uwagę zwróciła szczególnie na to, co reprezentuje polską kulturę i w jaki sposób postępuje budowa naszego wizerunku w Chinach.

Adrianna Gajczak ukończyła studia azjatyckie i dalekowschodnie oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną. Pasjonuje się współczesnymi Chinami, językiem chińskiej oraz promocją polskiej kultury na Dalekim Wschodzie. Regularnie publikuje artykuły dotyczące chińskiej polityki, gospodarki i relacji miedzy Polską a Państwem Środka w portalu pulsazji.pl oraz w innych mediach branżowych. Zawodowo zajmuje się tworzeniem analiz dotyczących potencjału rynków azjatyckich dla polskiego biznesu w firmie wspierającej rodzimych przedsiębiorców na Dalekim Wschodzie. Regularne podróże do Azji Południowo-Wschodniej pozwalają jej na poszerzanie zbiorów fotograficznych i reporterskich.

Konkurs Teraz Polska Promocja powstał w 2007 r. pod patronatem Ministerstwa Gospodarki z inicjatywy Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze edycje poświęcone były wyłącznie promocji polskiej gospodarki za granicą. Z biegiem lat tematyka prac konkursowych została poszerzona o zagadnienia dotyczące konkurencyjności i innowacyjności polskiej gospodarki.

Laureaci XI edycji konkursu Teraz Polska Promocja i Rozwój (fot. Kamil Broszko)

Polecamy również
Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum

UJ w najnowszym <span lang="en">QS World University Rankings by Subject 2024</span>

UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

Widok zawartości stron Widok zawartości stron