Wnętrza Biblioteki Medycznej zaprojektują studenci krakowskiej ASP

Rektor Akademii Sztuk Pięknych prof. Stanisław Tabisz oraz prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki podpisali porozumienie o współpracy przewidujące przeprowadzenie konkursu na wykonanie projektu aranżacji wnętrz nowej Biblioteki Medycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum. Powstanie ona w nowoczesnym Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej UJ CM w Krakowie-Prokocimiu.

Celem konkursu, skierowanego do studentów Wydziału Architektury Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, jest wyłonienie najlepszych pod względem wizualnym, użytkowym i merytorycznym projektów wnętrz biblioteki. Zadanie polega na przygotowaniu aranżacji kilku wybranych pomieszczeń, w tym pokoju do pracy grupowej, czytelni baz danych, czytelni książek i czasopism, strefy wypożyczalni wraz ze strefą relaksu dla studentów oraz holu.

Prace konkursowe należy składać do 21 maja 2018 roku. Zwycięzcę poznamy 30 maja. W dniu ogłoszenia wyników i wręczenia nagród, w budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum, zostanie otwarta wystawa prac konkursowych.

Nowa biblioteka będzie się mieścić w Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej UJ CM (CIEM). Przy ul. Medycznej 7 powstaje kompleks dydaktyczny z 7 salami symulacyjnymi wysokiej wierności, obejmującymi między innymi sale intensywnej terapii, blok operacyjny, salę porodową czy symulator karetki pogotowia z obszarem symulacji przedszpitalnej, a także wiele pracowni umiejętności technicznych. Swoje miejsce znajdzie tam również nowoczesne centrum egzaminowania umiejętności praktycznych.

Siedziba CIEM zostanie ponadto objęta systemem kontroli dostępu z elektronicznym systemem sprawdzania obecności oraz wykorzystania pomieszczeń i sprzętu. Pełnię możliwości, jakie oferuje, będzie można poznać w czasie letniego obozu o charakterze treningowym, który zostanie zorganizowany po zakończeniu inwestycji. Około 40 studentów będzie wówczas pracowało w systemie odpowiadającym pracy w prawdziwym szpitalu. Instruktorzy przeprowadzą dobową i tygodniową symulację obejmującą wszystkie aspekty pracy personelu medycznego.

UJ w najnowszym QS World University Rankings by Subject 2024

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

Nagroda Instytutu Matematycznego PAN dla Adama Kanigowskiego

Czy ekrany akustyczne ochronią Ogród Botaniczny UJ przed hałasem?