Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wydział Prawa i Administracji UJ w roku akademickim 2018/2019 wzbogaci swoją ofertę o nowy kierunek studiów magisterskich II stopnia w języku angielskim „Intellectual Property and New Technologies”. Jako drugi tego typu program w Europie, studia realizowane są we współpracy ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO Academy), pod patronatem Urzędu Patentowego RP.

Nowy kierunek studiów stanowi unikalną ofertę edukacyjną na poziomie studiów magisterskich dla osób zainteresowanych specjalizacją w stale rozwijającej się dziedzinie prawa własności intelektualnej oraz szeroko rozumianych nowych technologii. Jeśli ktoś chce zdobyć wszechstronną wiedzę i uzyskać odpowiedzi na praktyczne pytania związane m.in.: z naruszeniem praw własności intelektualnej w Internecie, ochroną patentową w obszarze nowych technologii, treściami cyfrowymi, ochroną prywatności i danych osobowych w środowisku on-line z perspektywy krajowej, unijnej i międzynarodowej – propozycja nowych studiów magisterskich „Intellectual Property and New Technologies” jest właśnie dla niego.

Kierunek: Intellectual Property and New Technologies
Poziom studiów: drugiego stopnia
Forma studiów: stacjonarne
Wydział Prawa i Administracji UJ
Język wykładowy: angielski

Nowoczesna formuła i bogaty program studiów

Studia wykorzystują nowoczesną metodę kształcenia na odległość i są oferowane w atrakcyjnej 3-semestralnej formule. W pierwszym semestrze studenci będą zdobywali wiedzę ogólną z zakresu prawa własności intelektualnej w formie e-learningu. Podczas drugiego semestru uzyskają specjalistyczne wiadomości w ramach warsztatów i konserwatoriów, a w trakcie trzeciego będą prowadzić własne badania pod nadzorem opiekuna naukowego oraz zdobędą nowe umiejętności w ramach praktyk.

Cały program „Intellectual Property and New Technologies” realizowany jest w języku angielskim, co stanowiąc dodatkowy atut studiów, podnosi kompetencje absolwentów oraz przygotowuje ich do pracy na arenie międzynarodowej. Oferuje on ogólne i specjalistyczne kursy prowadzone przez wykładowców z Wydziału Prawa i Administracji UJ oraz wiodących ośrodków naukowych z zagranicy specjalizujących się w prawie własności intelektualnej, a także ekspertów WIPO i praktyków z branży nowych technologii.

Co po studiach?

Oferta studiów magisterskich „Intellectual Property and New Technologies” skierowana jest zarówno do kandydatów mających co najmniej dyplom ukończenia studiów licencjackich, jak i praktyków z sektora prywatnego i publicznego, chcących uzyskać lub poszerzyć specjalistyczną wiedzę i umiejętności z zakresu prawa własności intelektualnej i rozwoju nowych technologii.

Absolwenci kierunku powinni być przygotowani do podjęcia pracy w kancelariach prawniczych specjalizujących się w prawie własności intelektualnej i nowych technologii, przedsiębiorstwach z obszaru nowych technologii oraz instytucjach realizujących zadania z tego zakresu.

Profesor Włodzimierz Wróbel nowym przewodniczącym KKPK

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO