Konsorcjum z udziałem UJ otrzymuje pół miliona euro na projekt

Konsorcjum uczelni w składzie: Uniwersytet w Edynburgu (lider), Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Amsterdamski, Uniwersytet w Grenadzie, Uniwersytet w Pawii oraz Uniwersytet College Dublin, w ramach programu Erasmus+ 2018 Key Action 203 Strategic Partnerships for Higher Education, złożyło projekt „Digipass – Virtual Environments for Supporting Mobility”, który został wybrany do realizacji.

Konsorcjum uczelni otrzyma na ten projekt pół miliona euro. Jego celem jest stworzenie infrastruktury wirtualnej dla wymiany studentów i pracowników, a także kursów zdalnych pomiędzy uniwersytetami. Partnerzy UJ w konsorcjum to wiodące uniwersytety w Europie, jeśli chodzi o korzystanie z nowoczesnych technologii w edukacji. Ze strony UJ – obok Centrum Zdalnego Nauczania – w projekcje uczestniczą: Dział Obsługi Studentów Zagranicznych, Dział Współpracy Międzynarodowej oraz Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie.

Najlepsze polskie badaczki znów wyróżnione przez L’Oréal-UNESCO
Pierwsza nagroda w konkursie 14. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania
Projekt prof. Wojciecha Bałusa uzyskał finansowanie w ramach konkursu NPRH