Reprezentanci UJ z wizytą na meksykańskiej uczelni

W ubiegły piątek przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego gościli na Universidad Nacional Autónoma de México. Wizyta związana była z umową między uczelniami, którą podpisali pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek oraz koordynator Wydziału Nauk Humanistycznych UNAM dr Domingo Alberto Vital Diaz.

W spotkaniu wzięli udział również prof. Waldemar Martyniuk z Katedry Języka Polskiego jako Obcego Wydziału Polonistyki UJ oraz charge d'affaires Ambasady RP w Meksyku Jadwiga Szpakowska.

Podpisana umowa dotyczyła powołania Centrum Studiów Meksykańskich w Polsce oraz Katedry Studiów Polskich w Meksyku. W ramach porozumienia strony zobowiązały się do wyznaczenia osoby, która mogłaby zostać zaproszona na uczelnię jako wizytujący profesor. Do głównych zadań profesora wizytującego należeć będzie: prowadzenie wykładów specjalistycznych w uczelni przyjmującej, udział w seminariach dla profesorów i badaczy oraz powadzenie badań naukowych.

Pierwsza doktorantka przeprowadzi na UJ badania w ramach programu Una-Her-Doc
Dwa obiekty UJ docenione w konkursie Modernizacja Roku 2020