Informacja na temat zasad parkowania w "kwartale uniwersyteckim"

Poniżej publikujemy komunikat wydany przez p.o. kanclerza Uniwersytetu Jagiellońskiego Monikę Harpulę.

Szanowni Państwo,

w związku z wprowadzeniem przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie nowej organizacji ruchu obowiązującej na terenie "kwartału uniwersyteckiego" polegającej na ograniczeniu ilości miejsc postojowych oraz stworzeniu na tym obszarze strefy płatnego parkowania, uprzejmie informuję, że od dnia 10 września br. na przedmiotowym terenie Miejska Infrastruktura sp. z o.o. jest uprawniona do wykonywania czynności związanych z kontrolą wnoszenia opłat w strefie płatnego parkowania.

Tym samym pragnę zaznaczyć, iż dotychczas wydane zezwolenia, obowiązujące do dnia 30 września br., uprawniają Państwa do wjazdu na teren "kwartału uniwersyteckiego", ale jednocześnie nie zwalniają Państwa z obowiązku dokonywania opłat za korzystanie z miejsca postojowego w strefie płatnego parkowania.

Osoby posiadające obecnie identyfikatory wjazdowe będą mogły od dnia 20 września br. w Biurze Kanclerza UJ, Collegium Novum, I p., pok. 32., odebrać nowe zezwolenia na rok akademicki 2018/2019, które będą uprawniały jedynie do wjazdu na teren "kwartału uniwersyteckiego" i dawały możliwość skorzystania z miejsc postojowych utworzonych przez ZIKiT w ramach strefy płatnego parkowania.

Monika Harpula
p.o. kanclerza Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM