Małgorzata Szejnert AuTORytetem 2018 studentów dziennikarstwa

Małgorzata Szejnert, współtwórczyni "Gazety Wyborczej", otrzyma statuetkę w kategorii AuTORytet w tegorocznej edycji studenckiego plebiscytu dziennikarskiego MediaTory. Nazwiska pozostałych laureatów poznamy w pierwszą sobotę grudnia podczas gali finałowej w Auditorium Maximum UJ.

- W kategorii AuTORytet studenci z całej Polski wyróżniają dziennikarzy i ludzi mediów, od których mogą uczyć się profesjonalizmu, rzetelności oraz najwyższych standardów. Nagroda przyznawana jest za całokształt pracy dziennikarskiej i ma wymiar ponadczasowy. Jest ona szczególna również dlatego, że głosujący studenci mogą sami podać nazwisko osoby, którą uważają za swój dziennikarski wzór. Nie podajemy w niej listy nominowanych nazwisk jak w przypadku innych nominacji - przyznaje Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

W poprzednich edycjach plebiscytu w tej kategorii nagrodzono m.in. Kamila Durczoka, Bogdana Rymanowskiego, Hannę Krall, Wojciecha Manna, Monikę Olejnik, Marka Niedźwiedzkiego, ks. Adama Bonieckiego, Wojciecha Jagielskiego, Adama Michnika, Mariusza Szczygła, a przed rokiem Ewę Ewart.

Małgorzata Szejnert jest dziennikarką, absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego. Była reporterką i kierowniczką działu reportażu w tygodniku "Literatura". Po 13 grudnia 1981 r. odmówiła pracy w oficjalnych gazetach i w 1984 r. wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracowała w "Nowym Dzienniku". 2 lata później wróciła do Polski. Współtworzyła "Gazetę Wyborczą" i prawie 15 lat prowadziła w niej dział reportażu. Jest autorką m.in. zbiorów reportaży i wyróżnionej w 1989 r. Nagrodą im. Szymona Konarskiego książki Sława i infamia: rozmowa z prof. Bohdanem Korzeniewskim. W 2014 roku została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski m.in. "za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej".

Gala 12. edycji Plebiscytu MediaTory odbędzie się 1 grudnia w Auditorium Maximum UJ. Poznamy na niej zwycięzców w pozostałych 8 kategoriach. Pełna lista nominowanych znajduje się na stronie mediatory.pl.

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych