Rektor UJ spotkał się z profesorami wizytującymi

W poniedziałek 10 grudnia odbyło się spotkanie rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka z profesorami wizytującymi, którzy obejmą stanowiska na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest to już trzecie z serii spotkań, które odbywają się na UJ od początku roku 2018 w ramach nowego programu dla profesorów zagranicznych sfinansowanego przez rektora. Oprócz prof. Nowaka Uniwersytet Jagielloński reprezentowali prof. Adam Jelonek i prof. Piotr Laidler.

W Sali Senackiej Collegium Novum UJ gościła część profesorów, którzy przyjechali z początkiem semestru zimowego roku akademickiego 2018/19 (od października 2018 r.) i prowadzą zajęcia ze studentami UJ do końca tego semestru. Wśród nich znaleźli się prof. Riham Bahi z Uniwersytetu Kairskiego (Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ), prof. Roshni Sengupta z Uniwersytet w Lejdzie (Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ), prof. Zhenhai Liu z Guangxi University for Nationalities (Wydział Matematyki i Informatyki UJ), prof. Mohamed Hijou z Mohammed V University (Wydział Filologiczny UJ) oraz prof. Sandor Gebei z Uniwersytetu Karola Eszterházyego (Wydział Filologiczny UJ).

Uczestnicy spotkania dyskutowali o swoich zainteresowaniach naukowych, a także tematyce zajęć, jakie będą przez nich prowadzone na Uniwersytecie. Poruszone zostały kwestie organizacyjne związane z pobytem profesorów w Krakowie. Podkreślono również wagę dialogu kulturowego oraz ścisłej międzynarodowej współpracy uniwersytetów w zakresie dydaktyki i badań naukowych.

W ramach programu profesorów wizytujących od początku 2018 r. do chwili obecnej Uniwersytet Jagielloński gościł 39 profesorów z 22 krajów m.in. z Australii, Tajlandii, Brazylii, Chin, Czech, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Kanady, Litwy, Maroka, Niemczech, Norwegii, Pakistanu, Rosji, Słowacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny