Przedstawiciele Ministerstwa Obrony Armenii odbyli szkolenie na UJ

8-10 grudnia 2018 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim przeprowadzone zostały warsztaty dla grupy ekspertów ds. zdalnego kształcenia z Ministerstwa Obrony Armenii.

Tematyka dotyczyła wdrażania systemowych rozwiązań e-learningowych z wykorzystaniem platformy LMS ILIAS. W szkoleniu uczestniczyli David Ghazaryan - doradca ministra obrony Armenii ds. E-learningu oraz przedstawiciele komórek organizacyjnych ministerstwa: Tigran Harutyunyan, płk Garry Asryan oraz ppłk Armen Sarafyan. 10 grudnia pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek wręczył uczestnikom certyfikaty ukończenia szkolenia.

Realizacja przedsięwzięcia możliwa była dzięki uzgodnieniom dokonanym wspólnie z przedstawicielami Kwatery Głównej NATO w Brukseli. W ich wyniku, Instytut Bliskiego i Dalekiego Wchodu UJ stał się podmiotem akademickim zaangażowanym w realizację jednego z punktów programu DEEP Armenia.

Defence Education Enhancement Program – DEEP Armenia jest ukierunkowany na zaspokajanie przez NATO potrzeb edukacji dla bezpieczeństwa tego kraju. To wsparcie kompleksowych działań dot. wprowadzania standardów kształcenia obowiązujących w krajach członkowskich Sojuszu, m.in. w dziedzinie e-learningu. Jak wynika z planów resortu obrony Armenii, w 2019 roku ma zostać uruchomiony pilotażowy program kształcenia na odległość (narzędziem LMS ILIAS) oraz zostaną opracowane kursy/ moduły w języku armeńskim (edytor SCORM).

W przyszłym roku przedsięwzięcia podobne do obecnych warsztatów mogą zostać zorganizowane przez Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ dla innych państw objętych programami NATO DEEP.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum