Stypendia "100 na 100" dla studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się gala finałowa programu stypendialnego "100 na 100" im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego. W gronie uhonorowanych znalazło się sześcioro studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Program "100 na 100" skierowany jest do studentów wyróżniających się postawą, zaangażowaniem i wynikami w nauce. Stypendium przyznawane jest przez rok w miesięcznych transzach wynoszących po 1250 zł brutto. Środki z przyznanego stypendium mogą zostać przeznaczone na dalszy rozwój i pogłębianie wiedzy studenta, na kursy, szkolenia, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, wyjazdy edukacyjne, obozy sportowe czy językowe.

Wśród stypendystów programu znalazło się sześcioro studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego: Magdalena Michalska, Patryk Walczak i Piotr Zyzański z Wydziału Prawa i Administracji oraz Marta Krzysztofik, Artur Kacprzyk i Dominik Tattera z Wydziału Lekarskiego.

Patronami programu jest małżeństwo - Halina Konopacka i Ignacy Matuszewski - które podczas II wojny światowej uczestniczyło w akcji ratowania złota ze skarbca Banku Polskiego. Halina Konopacka-Matuszewska to lekkoatletka, pierwsza polska złota medalistka olimpijska, działaczka sportowa, malarka, poetka i dziennikarka. Ignacy Matuszewski był z kolei żołnierzem, politykiem, dyplomatą, publicystą i działaczem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Inicjatywa Fundacji LOTTO została zorganizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wpisana w program oficjalnych obchodów. Na program stypendialny "100 na 100" Totalizator Sportowy przeznaczy część wpływów ze sprzedaży okolicznościowej gry liczbowej Zakłady Specjalne.

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych

Profesor Paulina Kramarz wśród 25 Polek, które walczą o lepsze jutro

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS