Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Ranking URAP: UJ najlepszym ośrodkiem akademickim w kraju

Ranking URAP: UJ najlepszym ośrodkiem akademickim w kraju

Uniwersytet Jagielloński został sklasyfikowany najwyżej spośród 50 polskich szkół wyższych w University Ranking by Academic Performance (URAP), który od dekady przygotowuje Bliskowschodni Uniwersytet Techniczny w Ankarze. W porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia najstarsza uczelnia w kraju zanotowała awans o 16 miejsc. Na czele niezmiennie Uniwersytet Harvarda.


URAP to międzynarodowe zestawienie bibliometryczne, w którym oceniany jest poziom działalności naukowej z 2,5 tysiąca szkół wyższych z całego świata. Wśród kryteriów, które brano pod uwagę, znalazły się m.in. publikacje w czołowych czasopismach naukowych, liczba cytowań, a także współpraca międzynarodowa.

Światowy ranking URAP 2018/2019 zdominowały uczelnie amerykańskie, brytyjskie i kanadyjskie, które zajęły pierwszych 15 miejsc. Zwyciężył Uniwersytet Harvarda, przed Uniwersytetem w Toronto i Uniwersytetem Oksfrodzkim. W „10” sklasyfikowano jeszcze Uniwersytet Stanforda, University College London, Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, Uniwersytet w Cambridge, Instytut Technologii W Massachusetts, Uniwersytet Michigan i Uniwersytet Waszyngtoński w Seattle.

Wśród polskich ośrodków akademickich najwyżej, bo na 307. miejscu, sklasyfikowano Uniwersytet Jagielloński, który wyprzedził Uniwersytet Warszawski (343.) i Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie (521.).

Polecamy również
Konsultacje projektu nowego Statutu Uniwersytetu Jagiellońskiego
Obchody chińskiego Nowego Roku na Uniwersytecie Jagiellońskim
UJ upamiętnił wybitnego polonistę
Uniwersytet Jagielloński żegna prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj