SOWA: Wykład inauguracyjny prof. Bogdana de Barbaro

Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji "SOWA", którego celem jest niesienie pomocy studentom i doktorantom znajdującym się w kryzysach psychicznych, a także wspieranie ich w adaptacji rozpoczął swoją działalność 18 marca. Od tego czasu z pomocy ośrodka skorzystało już prawie sto osób.

SOWA cały czas rozwija swoją działalność – uruchamiane są kolejne grupy wsparcia, trwa wyszukiwanie osób, którym należy zaoferować pomoc. 4 kwietnia w siedzibie ośrodka odbył się wykład zatytułowany "Współczesne (ponowoczesne i kontr-ponowoczesne) zagrożenia zdrowia psychicznego". Wygłosił go prof. Bogdan de Barbaro - lekarz psychiatra i terapeuta, kierownik Zakładu Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii UJ Collegium Medicum oraz superwizor i konsultant Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Tym samym zainaugurowano cykl wykładów otwartych, które odbywać się będą w trakcie roku akademickiego w ostatni czwartek miesiąca o godzinie 18.00 w Collegium Śniadeckiego, ul. Kopernika 27 (II piętro, sala wykładowa nr 32). Tematyka wykładów dotyczyć będzie wybranego zagadnienia z zakresu promocji zdrowia psychicznego.

Przed wykładem głos zabrał rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który zwrócił uwagę, że powołanie Studenckiego Ośrodka Wsparcia i Adaptacji, będącego wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Szpitala Uniwersyteckiego, odpowiada na bardzo pilne potrzeby studentów naszej uczelni. Podziękował też wszystkim, którzy wparli tę inicjatywę, dostrzegli i zrozumieli wagę problemów, z którymi borykają się młodzi ludzie studiujący w UJ. Szczególne podziękowania skierował do dr. hab. Macieja Pileckiego, kierownika O/K Psychiatrii Dzieci, Młodzieży i Dorosłych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, dyrektora SU Marcina Jędrychowskiego oraz kanclerz UJ Moniki Harpuli.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum