Ambasador Kuby z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

5 kwietnia na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł ambasador Republiki Kuby w Polsce Jorge Martí Martínez. Towarzyszyła mu Mirta Alicia Karchik, doradca ambasadora ds. kultury. Uniwersytet reprezentowali prorektor UJ ds. badań i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn oraz pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek.

Spotkanie było poświęcone sprawom związanym z nawiązaniem współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a uczelniami kubańskimi oraz zwiększeniem liczby studentów kubańskich na UJ. Przedyskutowano również kwestie dotyczące ogólnej współpracy UJ z uniwersytetami położonymi w Ameryce Łacińskiej. Prof. Jelonek omówił finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego program studiów magisterskich dla obcokrajowców zainteresowanych historią Polski, a także szereg stypendiów, które mogłyby ułatwić młodym Kubańczykom podjęcie studiów w Krakowie.

Jorge Martí Martínez ukończył studia z zakresu filologii angielskiej, niemieckiej i rosyjskiej, a także dyplomacji. W latach 2003–2008 sprawował urząd ambasadora Kuby w Federacji Rosyjskiej, zaś w latach 2009–2010 był odpowiedzialny za politykę zagraniczną komunistycznej Partii Kuby. Od 10 stycznia 2017 roku jest ambasadorem Republiki Kuby w Polsce.

Ambasador Kazachstanu odwiedza Uniwersytet Jagielloński
UJ rozwija współpracę z Uralskim Uniwersytetem Federalnym
UJ zacieśnia współpracę z uczelniami ukraińskimi
Uniwersytet Jagielloński nawiązał współpracę z koreańską uczelnią