SU już oficjalnie właścicielem budynków w Krakowie-Prokocimiu

Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, odebrał od generalnego wykonawcy budynki nowej siedziby placówki w obrębie ulic Jakubowskiego i Kostaneckiego. Wkrótce rozpocznie się montaż zakupionej aparatury medycznej oraz wyposażenia meblowego za niemal 40 mln zł. Pierwsi pacjenci trafią tu już w listopadzie.

- Podpisaliśmy protokół odbioru obiektu od generalnego wykonawcy i, na podstawie aktu notarialnego podpisanego wcześniej z uczelnią, jesteśmy właścicielami budynków w Prokocimiu. W najbliższych kilku tygodniach usuwane będą drobne usterki, do których doszło podczas wykończania wnętrz - mówi Marcin Jędrychowski.

Przeprowadzka rozpocznie się od oddziałów niezwiązanych bezpośrednio ze szpitalnym oddziałem ratunkowym. Planuje się, że będą to oddziały endokrynologii, nefrologii, onkologii oraz urologii. Kolejne rozpoczną swoje działania na początku przyszłego roku.

Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego to największy i najnowocześniejszy kompleks medyczny w Polsce, a także jeden z najbardziej innowacyjnych w Europie. Składa z 13 budynków o łącznej powierzchni użytkowej 110 000 m kw. Znajdą się tu 24 sale operacyjne, ponad 30 przychodni, lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, część administracyjna, a także zaplecze dydaktyczne dla studentów UJ CM. Chorzy leczeni będą w jedno- lub dwuosobowych salach, z których każdą wyposażono we własną łazienkę.

Kontrakt na budowę nowego szpitala podpisano w styczniu 2015 roku. Przetarg w formule "zaprojektuj i wybuduj" wygrało konsorcjum firm Warbud SA (lider), VAMED Standortentwicklung und Engineering GmbH&CO KG i Porr Polska SA. Zasadnicze prace budowlane ruszyły rok po jego rozstrzygnięciu. Przez ponad 3 lata na 15-hektarowej działce pracowało średnio ok. 700 robotników dziennie, ale zdarzały się okresy, że było ich ponad 1000.

Budowa szpitala to największa i najdroższa inwestycja w regionie. Pochłonie ponad 1,23 mld złotych.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum