Adrian Chrobak wyróżniony za najlepszy projekt naukowy

Doktorant w Klinice Psychiatrii Dorosłych UJ CM Adrian Chrobak otrzymał nagrodę European Forum of Psychiatric Trainees (EFPT) Porto Research Award w uznaniu za najlepszy projekt naukowy prowadzony przez rezydenta psychiatrii w Europie. Wyróżnienie przyznano mu podczas Europejskiego Forum Rezydentów Psychiatrii, które odbyło się 14 lipca w Pradze.

Adrian Chrobak jest autorem ponad 30 publikacji z zakresu zaburzeń ruchowych pacjentów cierpiących na schizofrenię i zaburzenia afektywne dwubiegunowe, chronobiologii oraz funkcjonowania móżdżku. Artykuły jego autorstwa ukazywały się z czasopismach takich jak „Molecular Biology”, „Progress in Neuro-Psychopharmacology and Biological Psychiatry” czy „Journal of Affective Disorders”. Obecnie realizuje dwa granty poświęcone zagadnieniach neuroobrazowania zaburzeń ruchowych oraz trudnościach w utajonym motorycznym uczeniu się u pacjentów chorych na schizofrenię i zaburzenia afektywne dwubiegunowe.

Nagrodę EFPT Porto Research Award przyznano Adrianowi Chrobakowi za szczególne osiągnięcia naukowe w ramach projektu „Zaburzenia funkcji ruchowych w schizofrenii i chorobie afektywnej dwubiegunowej”.

Źródło: EFPT

ARWU: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce
Wyniki badań fizyków z UJ opublikowane w "Nature Physics"
Medycyna ekstremalna i medycyna podróży w ofercie UJ CM