Chórzyści Uniwersytetu Jagiellońskiego na festiwalu w Erlangen

Chór Akademicki UJ Camerata Jagellonica przebywał w Niemczech na zaproszenie Studentenwerk Erlangen-Nürnberg. Wizyta odbyła się w ramach współpracy pomiędzy niemiecką instytucją i Uniwersytetem Jagiellońskim.

Głównym wydarzeniem artystycznym był występ Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica pod dyrekcją Anity Pyrek-Nąckiewicz podczas koncertu w ramach festiwalu "Fränkischer Sommer", który odbył się w ewangelickim kościele hugenotów w Erlangen. W programie znalazły się utwory polskich kompozytorów muzyki sakralnej: Andrzeja Koszewskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Dawida Kusza OP, Henryka Mikołaja Góreckiego i Romualda Twardowskiego.

Obok krakowskich chórzystów wystąpili również: zespół instrumentalny Uniwersytetu Fryderyka-Aleksandra w Erlangen i Norymberdze pod kierownictwem Felicitas Gätzschmann oraz Chór Kameralny FAU pod batutą Juliana Christopha Tölle, pełniącego równocześnie funkcję dyrektora artystycznego festiwalu. Na zakończenie oba chóry - poprowadzone przez J.Ch. Tölle - wspólnie wykonały utwór Locus iste Antona Brucknera.

Podczas pobytu w Niemczech Chór Camerata Jagellonica, dyrygowany przez Łukasza Lelka, wykonał Gaude Mater Polonia oraz Gaudeamus igitur podczas spotkania z kanclerzem Uniwersytetu Fryderyka-Aleksandra w Erlangen i Norymberdze Franzem Zensem, które odbyło się w uniwersyteckiej oranżerii.

Oprócz udziału w wydarzeniach artystycznych chórzyści okazję zwiedzić m.in. Norymbergę i Rothenburg. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny