Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kolegium Europejskie partnerem Instytutu Psychologii UJ

Kolegium Europejskie partnerem Instytutu Psychologii UJ

Instytut Psychologii UJ (IP UJ) objął patronatem klasę psychologiczną z maturą międzynarodową w Kolegium Europejskim w Krakowie. Uczniowie tej prywatnej szkoły uzyskają dostęp do uczelnianych laboratoriów oraz opiekę merytoryczną naukowców. - Chcemy przyciągać najlepszych, by stawali się jeszcze lepsi - mówi prof. Małgorzata Kossowska, prodziekan Wydziału Filozoficznego UJ, w ramach którego działa najlepsza psychologia w Polsce.

Porozumienie w tej sprawie podpisali prof. Małgorzata Kossowska, dr hab. Przemysław Bąbel, prof. UJ, zastępca dyrektora IP UJ oraz Krzysztof Felpel, prezes Zarządu Centrum Edukacji Międzynarodowej, które prowadzi Kolegium Europejskie w Krakowie. To już druga tego typu umowa patronacka. Partnerem IP UJ jest także II Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tarnowie.

- Żyjemy w momencie gwałtownych przemian społecznych i technologicznych. Dlatego tak ważne jest, aby myśleć kreatywnie, krytycznie i nieszablonowo. A do tego najlepiej przygotowują trudne i wymagające studia. Takie prowadzimy na Wydziale Filozoficznym - dodaje prodziekan Wydziału Filozoficznego UJ.

Zdaniem dr. hab. Przemysława Bąbla, prof. UJ im wcześniej przygotuje się młodych ludzi do samodzielnej pracy naukowej, tym szybciej rozpoczną oni swoje własne badania. - Najlepsi, dzięki programowi Diamentowy Grant, mogą uzyskać doktorat przed uzyskaniem magisterium. Nasi studenci otrzymali już pięć takich grantów. Wierzymy, że dzięki współpracy z najlepszymi liceami, będzie ich więcej - mówi.

Objęcie patronatem przez Uniwersytet Jagielloński klas psychologicznych to dla Krzysztofa Felpla duże wyróżnienie, które, jak przekonuje, umożliwi bezpośredni kontakt młodych ludzi ze środowiskiem akademickim. - Wpłynie ono na dalsze podnoszenie poziomu kształcenia, pozwoli na włączenie uczniów w badania naukowe przy asyście znakomitych metodyków i specjalistów oraz dostęp do profesjonalnych laboratoriów. Nauka między innymi psychologii jako przedmiotu maturalnego w języku angielskim już na etapie liceum oraz wykorzystanie zdobytej wiedzy we współpracy ze środowiskiem naukowym, daje dużo większe możliwości naszym absolwentom - podkreśla.

Instytut Psychologii UJ prowadzi badania na najwyższym światowym poziomie i specjalizuje się w badaniach eksperymentalnych. Zespół liczy ponad 50 pracowników naukowych i realizuje ponad 60 grantów o łącznej wartości 55 mln zł. Pracownicy IP UJ publikują przede wszystkim w języku angielskim, w tym ponad 60-krotnie w ciągu roku w czasopismach z tzw. listy filadelfijskiej.

Kolegium Europejskie w Krakowie to działające od 2004 roku prywatne gimnazjum, szkoła podstawowa i liceum z maturą międzynarodową IB oraz maturą polską. Szkoła oferuje ciekawe profile, możliwość wyboru przedmiotów i naukę w małych grupach.

Polecamy również
Naukowcy przyszłości z Uniwersytetu Jagiellońskiego
Nowoczesna szklarnia w Ogrodzie Botanicznym już gotowa [FOTO]
Targi pracy w Auditorium Maximum. Naprawdę warto było przyjść
Brukselskie rozmowy prorektora UJ prof. Stanisława Kistryna

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj