Grant na kontynuację międzynarodowych studiów Europubhealth+

Instytut Zdrowia Publicznego UJ CM otrzymał kolejny grant agencji Unii Europejskiej EACEA (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency). Środki finansowe pozwolą na kontynuowanie w IZP międzynarodowych studiów magisterskich Europubhealth+ European Master in Public Health.

To już czwarta edycja programu trwającego od 13 lat, a udział najlepszych kandydatów z całego świata jest możliwy dzięki funduszom Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ (Erasmus Mundus Joint Master Degrees). Z możliwości kształcenia w języku angielskim korzystają również wybrani polscy studenci, dla których zajęcia EUROPUBHEALTH+ stanowią integralną część drugiego roku studiów magisterskich na kierunku zdrowie publiczne.

W skład konsorcjum realizującego program – poza IZP UJ CM wchodzą:

1. EHESP School of Public Health (Francja),
  2. University of Sheffield’s School of Health and Related Research (Wielka Brytania),
  3. University of Granada (Hiszpania),
  4. University of Rennes (Francja),
  5. Maastricht University (Holandia),
  6. University College Dublin’s School of Public Health (Irlandia),
  7. University of Liège (Belgia).

Absolwenci studiów EUROPUBHEALTH+ uzyskują podwójny dyplom złożony z dwóch krajowych oficjalnych dyplomów wystawianych przez uniwersytety, w których studiowali łącznie przez dwa lata. Studiować można w trzech językach: angielskim, hiszpańskim lub francuskim.

Od 2006 r. program uznany jest przez Komisję Europejską jako „Master of Excellence”, a w 2018 r został ogłoszony najlepszym programem edukacyjnym w obszarze zdrowia publicznego, otrzymując pierwszą nagrodę ASPHER Deans’ & Directors’ Good Practice Award przyznawaną przez stowarzyszenia ASPHER (Association of Schools of Public Health in the European Region; Stowarzyszenie Szkół Zdrowia Publicznego w Regionie Europejskim).

Koordynatorem naukowym i zarządzającym projektu w Krakowie jest prof. Christoph Sowada, koordynatorką organizacyjną mgr Anna Szetela, a koordynatorem ds. prac magisterskich i praktyk – dr Tomasz Bochenek.

Naukowiec z UJ zrealizuje projekt nagrodzony w konkursie CHIST-ERA
NCN sfinansuje stypendia, projekty i staże młodych naukowców z UJ
Sukces reprezentacji Polski na turnieju matematycznym ITYM 2019
Diamentowe Granty dla kilkunastu uzdolnionych studentów UJ