Profesor Kaja Gadowska wybrana na członka zarządu ESA

Dr hab. Kaja Gadowska, prof. UJ z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego została członkiem zarządu Europejskiego Towarzystwa Socjologicznego (ESA) na kadencję 2019-2021. Wyboru dokonano podczas zjazdu tej organizacji, który odbył się w Manchesterze.

Pomysł stworzenia Europejskiego Towarzystwa Socjologicznego narodził się 1987 roku. Po formalnym założeniu w 1994 roku zostało ono oficjalnie zeprezentowane europejskim socjologom na konferencji w Budapeszcie. Od 2001 roku ESA jest zarejestrowane jako organizacja non-profit działająca w ramach francuskiego prawa. Obecnie liczy ponad 2800 członków. Towarzystwo wspiera przedsięwzięcia naukowe i dydaktyczne. Stanowi też platformę wymiany doświadczeń pomiędzy socjologami oraz badaczami z innych dziedzin wiedzy.

Dr hab. Kaja Gadowska, prof. UJ jest kierownikiem Zakładu Socjologii UJ. Główną dziedzinę jej zainteresowań badawczych stanowi problematyka dysfunkcji sfery publicznej. Istotny nurt jej działalności naukowo-badawczej dotyczy restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Główny wykonawca lub współwykonawca wielu projektów naukowo-badawczych, w tym m.in. Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Autorka i współautorka licznych prac naukowych z zakresu systemowych przemian społecznych, politycznych i gospodarczych publikowanych w kraju i za granicą. Laureatka prestiżowych nagród i wyróżnień. Członkini redakcji kwartalnika „Studia Socjologiczne” w latach 2004-2008. Dr hab. Kaja Gadowska, prof. UJ była także profesorem wizytującym w ramach programów wymiany bilateralnej oraz Erasmus+ na Uniwersytecie w Tel Awiwie, Uniwersytecie w Heidelbergu, Uniwersytecie Karola w Pradze, Uniwersytecie Tamkang w Nowym Tajpej, Uniwersytecie Jordańskim w Ammanie oraz Uniwersytecie Międzynarodowym w Rabacie.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum