Trzecia edycja Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej

16 września rozpoczęła się trzecia edycja Kraków Intellectual Property Law Summer School – Szkoły Letniej Prawa Własności Intelektualnej, która potrwa do 21 września 2019 roku. Organizatorem Szkoły Letniej jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tematem tegorocznej edycji jest problematyka kumulacji ochrony w różnych reżimach prawa własności intelektualnej. Dziekan Wydziału Prawa i Administracji UJ prof. Jerzy Pisuliński oficjalnie otworzył Szkołę Letnią i powitał uczestników i wykładowców. Wykład inauguracyjny pt. "Intellectual Property Overlaps" wygłosiła prof. Irene Calboli, profesor prawa w Texas A&M University School of Law, Academic Fellow, School of Law, University of Geneva oraz profesor wizytujący Hanken School of Economics.

Wykładowcami Letniej Szkoły Prawa Własności Intelektualnej są wybitni specjaliści w dziedzinie prawa własności intelektualnej, zarówno z uczelni zagranicznych – Harry Radzyner Law School w Izraelu oraz ZHAW School of Management and Law w Szwajcarii, jak i polskich uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskiej Akademii Nauk, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Wykłady wygłoszą także eksperci ze Światowej Organizacji Własności Intelektualnej i Europejskiego Urzędu Patentowego oraz praktycy z Bardehle Pagenberg, CD PROJEKT RED i Kancelarii Radców Prawnych Barta Kaliński.

Uczestnikami Szkoły Letniej są studenci prawa, aplikanci i prawnicy - adwokaci, radcowie prawni, pracownicy naukowi z prawie 30 krajów, w tym z państw członkowskich UE, Ukrainy, Gruzji, Azerbejdżanu, Armenii, Egiptu, Turcji, Japonii i Tajlandii.

Data opublikowania 17/09/2019

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>