Małopolska Noc Naukowców 2019 na UJ

W ubiegły piątek, 27 września Małopolska Noc Naukowców ponownie zawitała na Uniwersytet Jagielloński. Sale laboratoryjne i wykładowe zostały otwarte dla wszystkich tych, którzy przez jedną noc w roku chcieli wcielić się w rolę naukowca.

W organizację tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców zaangażowało się blisko 400 naukowców, studentów, doktorantów i pracowników uniwersytetu, którzy wspólnie przygotowali bogaty program obejmujący ponad 500 aktywności na 15 wydziałach i 7 jednostkach pozawydziałowych UJ.

Atrakcyjne warsztaty, wykłady popularnonaukowe i pokazy licznych eksperymentów przyciągnęły około 9 tysięcy osób. Przygotowany program obfitował w wiele ciekawych propozycji przeznaczonych zarówno dla miłośników nowoczesnych technologii, jak i dla humanistów, pasjonatów nauk przyrodniczych, języków obcych czy amatorów nocnego nieba w każdym wieku. Największym zainteresowaniem cieszyły się niezmiennie nocne pokazy chemiczne odbywające się na Wydziale Chemii oraz warsztaty interaktywne eksperymenty i doświadczenia zorganizowanie przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

Wydarzenia zorganizowane w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców odbywały się w całym województwie małopolskim (oprócz Krakowa także w Tarnowie, Nowym Sączu, Chrzanowie, Niepołomicach, Skawinie, Andrychowie i Oświęcimiu).

Uniwersytet Jagielloński świętuje 100. urodziny Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Porozmawiajmy o zdrowiu psychicznym
Śniadanie prasowe przed rozpoczęciem roku akademickiego na UJ
Horizon Europe Weeks