Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Małopolska Noc Naukowców 2019 na UJ

Małopolska Noc Naukowców 2019 na UJ

W ubiegły piątek, 27 września Małopolska Noc Naukowców ponownie zawitała na Uniwersytet Jagielloński. Sale laboratoryjne i wykładowe zostały otwarte dla wszystkich tych, którzy przez jedną noc w roku chcieli wcielić się w rolę naukowca.

W organizację tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców zaangażowało się blisko 400 naukowców, studentów, doktorantów i pracowników uniwersytetu, którzy wspólnie przygotowali bogaty program obejmujący ponad 500 aktywności na 15 wydziałach i 7 jednostkach pozawydziałowych UJ. 

Atrakcyjne warsztaty, wykłady popularnonaukowe i pokazy licznych eksperymentów przyciągnęły około 9 tysięcy osób. Przygotowany program obfitował w wiele ciekawych propozycji przeznaczonych zarówno dla miłośników nowoczesnych technologii, jak i dla humanistów, pasjonatów nauk przyrodniczych, języków obcych czy amatorów nocnego nieba w każdym wieku. Największym zainteresowaniem cieszyły się niezmiennie nocne pokazy chemiczne odbywające się na Wydziale Chemii oraz warsztaty interaktywne eksperymenty i doświadczenia zorganizowanie przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

Wydarzenia zorganizowane w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców odbywały się w całym województwie małopolskim (oprócz Krakowa także w Tarnowie, Nowym Sączu, Chrzanowie, Niepołomicach, Skawinie, Andrychowie i Oświęcimiu).

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus
Wizyta prof. Massimo Leone na Uniwersytecie Jagiellońskim
XIII ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii"

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj