Wyłoniono zwycięzców 3. konkursu Camera Jagellonica [ZDJĘCIA]

Poznaliśmy triumfatorów kolejnej edycji konkursu fotograficznego Camera Jagellonica. 14 listopada w Strefie Studenckiej w Collegium Kołłątaja - podczas wernisażu wystawy zwycięskich zdjęć - dyplomy i nagrody odebrali laureaci konkursu oraz autorzy wyróżnionych prac. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością prof. Wojciech Nowak, rektor UJ.

Konkurs fotograficzny Camera Jagellonica adresowany jest do społeczności akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz do wszystkich sympatyków najstarszej polskiej uczelni. Jego celem jest integracja środowiska akademickiego poprzez pokazanie architektury, dokonań naukowców, życia studenckiego oraz historii.

- Za nami trzecia już edycja konkursu fotograficznego Camera Jagellonica. Cieszymy się, że podobnie jak w latach ubiegłych, wpłynęło ponad 100 prac. Po raz kolejny mogliśmy pokazać Uniwersytet Jagielloński z nieco innej strony. To wszystko zasługa studentów, pracowników i całej społeczności akademickiej, która przez swój talent i ciekawe spojrzenie uchwyciła naszą Almae Matris na wyjątkowych fotografiach - mówi Adam Koprowski z Biura Prasowego UJ, które zorganizowało konkurs.

W tym roku nadesłane prace oceniali: dr Małgorzata Kistryn - autorka wystaw fotograficznych Kolorowe serce Włoch i Odbicia Włoch, Wojciech Matusik - fotograf i fotoedytor "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" oraz Tomasz Markowski - specjalista fotografii sportowej, od 2 dekad związany z "Dziennikiem Polskim" i "Przeglądem Sportowym".

- Poziom prac był bardzo zróżnicowany. Większość z nich była jednak zaskakująco dobra jak na nieprofesjonalnych fotografów. W niektórych kategoriach naprawdę ciężko było nam wybrać zwycięskie zdjęcia. Mimo wielu ożywionych dyskusji wyszliśmy obronną ręką z powierzonego nam zadania. Już teraz zachęcam wszystkich niezdecydowanych do wzięcia udziału w kolejnej Camerze Jagellonice. Naprawdę warto - przekonuje Wojciech Matusik.

Członkowie jury wskazali najlepsze zdjęcia i wyróżnienia w 4. kategoriach: architektura - stare i nowe budynki UJ; życie studenckie, czyli nauka i zabawa żaków; impresje na temat uczelni i akademickiej społeczności; Uniwersytet Jagielloński na świecie. Nagrody specjalne przyznali też rektor UJ prof. Wojciech Nowak i redaktorzy portalu nauka.uj.edu.pl. Zwycięskie fotografie prezentujemy poniżej.

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny