Uniwersytet Jagielloński wita nowych pracowników

18 listopada w auli Collegium Novum odbyło się powitanie nowych pracowników najstarszej polskiej uczelni przez rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka.

Spotkanie rozpoczęło się od pieśni Gaudeamus igitur w wykonaniu Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica. Następnie do zebranych zwrócił się rektor UJ prof. Wojciech Nowak. Po krótkim przywitaniu, przedstawił on zebranym obecne na spotkaniu osoby zarządzające uniwersytetem: prorektorów, kanclerza, kwestora, dziekanów, przewodniczącą Samorządu Studenckiego, przedstawicieli Rady Uczelni oraz Szkół Doktorskich. W dalszej części wystąpienia, rektor zaprezentował nowym pracownikom wybrane informacje na temat uniwersytetu, rozpoczynając od krótkiego przypomnienia jego historycznych korzeni. Zebrani mogli m.in. poznać fakty na temat obecnej pozycji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Europie i na świecie, liczby studentów i pracowników, struktury organizacyjnej uczelni, jej infrastruktury naukowo-dydaktycznej, a także przemian związanych z wejściem w życie nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, w wyniku której UJ uzyskał status uczelni badawczej.

Szczególna uwaga poświęcona została najnowszym inwestycjom w dziedzinie infrastruktury, na czele z nowym Szpitalem Uniwersyteckim, oraz realizowanym przez uniwersytet nowym przedsięwzięciom, jak m.in. Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji (SOWA), będący odpowiedzią na wyzwania współczesności związane ze zdrowiem psychicznym młodych osób.

Ważną częścią prezentacji były informacje o tym, co uniwersytet może zaoferować swoim pracownikom w różnych dziedzinach, w tym o świadczeniach socjalnych, możliwościach podnoszenia kwalifikacji i szerokiej ofercie w obszarach rekreacji, wypoczynku i kultury. Rektor zachęcił nowozatrudnionych pracowników do korzystania z tej oferty, zwracając uwagę, że dobry wypoczynek jest jednym z warunków dobrej pracy.

Po spotkaniu zebrani odebrali drobne upominki i udali się na wspólny poczęstunek.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum