Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Strona internetowa UJ druga w rankingu popularności

Strona internetowa Uniwersytetu Jagiellońskiego jest drugą najczęściej odwiedzaną wśród stron polskich uczelni. Pierwsze miejsce zajmuje Uniwersytet Warszawski. Takie informacje przekazuje strona "4 International Colleges & Universities" www.4icu.org/pl gromadząca informacje o uczelniach z całego świata. Ranking popularności stron powstaje w oparciu o zestawienie danych z Google Page Rank, Yahoo Inbound Links i Alexa Traffic Rank. Lista rankingowa ustalana jest co sześć miesięcy i ogłaszana w styczniu i lipcu.

W badaniu uczestniczyły 132 polskie szkoły wyższe. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych stron internetowych polskich uczelni znalazły się jeszcze kolejno: Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska, Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Zielonogórski i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na liście najbardziej popularnych uniwersyteckich stron internetowych na świecie Uniwersytet Warszawski uplasował się jednak dopiero na 274 miejscu, Uniwersytet Jagielloński na 287.

Najpopularniejszą uniwersytecką stroną internetową na świecie okazała się witryna Uniwersytetu Stanforda. Na liście najchętniej odwiedzanych uczelnianych witryn internetowych pierwsza uczelnia europejska - brytyjski Uniwersytet Cambridge - zajęła dopiero 12. miejsce.

4icu.org zawiera informacje o 10 tys. szkół wyższych, uszeregowanych pod względem popularności strony internetowej w 200 krajach świata.

Katalog uwzględnia instytucje szkolnictwa wyższego, które: są oficjalnie licencjonowane lub akredytowane przez państwowe lub regionalne instytucje; mogą nadawać tytuły naukowe; zapewniają tradycyjne formy kształcenia; mają oficjalną i działającą stronę internetową.

źródło: PAP - Nauka w Polsce

Data opublikowania: 03.08.2010
Osoba publikująca: Łukasz Stadnicki

Widok zawartości stron Widok zawartości stron