Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum ze statuetką LUMEN

Projekt "Uniwersytecka Sieć Szpitali Szkolących" (USSzSz) zdobył nagrodę główną w konkursie LUMEN Leaders in University Management w kategorii współpraca. To kolejny sukces Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum (UJ CM) w tym konkursie. W 2017 uczelnia otrzymała statuetkę za przedsięwzięcie "Wsparcie UJ CM procesów zarządzania badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi jako strategicznego elementu nowoczesnej organizacji".

"Uniwersytecka Sieć Szpitali Szkolących" to projekt będący odpowiedzią na zapotrzebowanie uczelni w zakresie poszerzenia bazy klinicznej. Jego realizację rozpoczęto od spotkań z wybranymi podmiotami leczniczymi, które w sposób zintegrowany miałyby wspierać uczelnię w obszarze praktycznej nauki zawodów medycznych. W wyniku rozmów przygotowano porozumienie, na mocy którego powstało pierwsze w Polsce zrzeszenie podmiotów leczniczych wspierających uczelnię medyczną w procesie dydaktyki i badań naukowych.

Zgodnie z ustaleniami w ramach USSzSz studenci UJ CM odbywają praktyki i staże studenckie w podmiotach zrzeszonych w sieci, sygnatariusze uzyskują możliwość wspólnego prowadzenia badań naukowych, a uczelnia informuje swoich absolwentów o możliwości zatrudnienia w szpitalach w celu zapewnienia wysokospecjalistycznego potencjału kadrowego. Ponadto 16 małopolskich placówek medycznych zrzeszonych w sieci zyskało możliwość podnoszenia, na preferencyjnych warunkach, kwalifikacji swoich pracowników w trakcie kursów, szkoleń i studiów podyplomowych organizowanych przez UJ CM. Na co dzień projektem koordynuje Dział Kliniczny UJ CM.

Konkurs LUMEN Leaders in University Management - organizowany przez PCG Academia oraz Fundację Rektorów Polskich - kierowany jest do osób lub zespołów odpowiedzialnych za realizację projektów i przedsięwzięć w obszarach efektywnego zarządzania uczelnią. Jego celem jest identyfikacja najlepszych praktyk związanych z profesjonalnym zarządzaniem szkolnictwem wyższym. W 2. edycji konkursu zgłoszenia były przyjmowane w 3 kategoriach: rozwój, zarządzanie i współpraca. Towarzyszy on - gromadzącej kilkuset liderów zarządzania uczelniami z Polski i zagranicy - konferencji LUMEN, podczas której dyskutowane są tematy związane z rekrutacją i utrzymaniem studentów, analityką i raportowaniem danych czy akredytacją szkół wyższych.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum