Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

2 grudnia 2019 roku w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę. W ceremonii uczestniczyli m.in. rektor, prorektorzy oraz dziekani wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zwracając się do zebranych, rektor UJ prof. Wojciech Nowak podziękował profesorom za ich wieloletnią pracę naukową, dydaktyczną i organizacyjną. Jednocześnie zwrócił się do nich z prośbą, by pomimo zmiany swojego statusu formalno-prawnego, kontynuowali oni działalność na rzecz uniwersytetu, którego są i nadal będą integralną częścią.

Wśród przechodzących na emeryturę pracowników naukowych znaleźli się m.in. prorektorzy  UJ poprzedniej kadencji prof. Andrzej Mania (prorektor ds. dydaktyki w latach 2008-2016) oraz prof. Piotr Laidler (prorektor ds. Collegium Medicum w latach 2012-2016).

Na spotkanie zaproszonych było 34 profesorów z 13 wydziałów UJ. Rektor podziękował każdemu z nich za lata owocnej pracy dla uniwersytetu. Przybyłym wręczono listy gratulacyjne z podziękowaniami oraz okolicznościowe upominki.

Ceremonię uświetnił występ Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego „Camerata Jagellonica”.

W 80. rocznicę Sonderaktion Krakau
W Prokocimiu otwarto nowy Szpital Uniwersytecki [FOTO+WIDEO]
Instytut Kardiologii UJ Collegium Medicum świętuje 40. rocznicę działalności
Jeden z najwybitniejszych kardiologów profesorem honorowym UJ