100-lecie działalności Uniwersytetu Lublańskiego

3 grudnia 2019 r. prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. dr hab. Stanisław Kistryn wziął udział w uroczystości z okazji 100-lecia istnienia Uniwersytetu Lublańskiego.

Założony 23 lipca 1919 roku Uniwersytet Lublański jest największym i najstarszym uniwersytetem w Słowenii. Uczelnia plasuje się w czołówce uniwersytetów europejskich w przedmiocie badań naukowych i dydaktyki. W Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (Academic Ranking of the World Universities) uwzględniona jest w piątej setce najlepszych uczelni wyższych. Według rankingu College and University Ranking, Uniwersytet Lublański zajmuje 370. miejsce.

Od 2016 roku Uniwersytet Lublański jest jednym z członków sieci "The Guild", co zapoczątkowało współpracę z innymi wiodącymi uniwersytetami europejskimi, w tym Uniwersytetem Jagiellońskim.

Nowoczesna szklarnia w Ogrodzie Botanicznym już gotowa [FOTO]
Targi pracy w Auditorium Maximum. Naprawdę warto było przyjść