Ponad 2000 osób pobiegło na rzecz małych pacjentów z Prokocimia

W ostatnim dniu roku ulice Starego Miasta tradycyjnie opanował tłum biegaczy-przebierańców. W samo południe z Małego Rynku na trasę wyruszyło ok. 2300 uczestników 16. Krakowskiego Biegu Sylwestrowego. Dochód z imprezy w całości zostanie przekazany na zakup sprzętu medycznego Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis, działającej przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.

Uczestnicy biegu mieli do dyspozycji 2 trasy - "Smoczą piątką" na dystansie 5 km oraz liczącą 10 km "Radosną dziesiątkę". Maksymalny czas przewidziany na pokonanie jednego z dwóch dystansów wynosił 90 minut. Tradycyjnie na krótszej trasie pojawili się biegacze w kolorowych karnawałowych strojach. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane jury przyznało nagrody w kategoriach: najlepiej przebrany zespół, najlepiej przebrana para, najlepsze przebranie indywidualne oraz najlepiej przebrane dziecko/nastolatek poniżej 18. roku życia. Dodatkowo wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale.

Podobnie jak to było w przypadku trzech poprzednich edycji, dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Jej założycielem oraz prezesem jest prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej UJ CM. Pieniądze zostaną wydane na najpilniejsze potrzeby - narzędzia, które zwyczajnie się zużywają i można je zregenerować lub wymienić na nowe.

Organizatorami imprezy byli Gmina Miejska Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej i Krakowski Klub Biegacza Dystans.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM