Sukces studentów UJ w międzynarodowym turnieju mediacyjnym

W Białymstoku odbył się międzynarodowy konkurs mediacyjny Mediate’19, współorganizowany przez INADR - The International Academy of Dispute Resolution. Startująca w nim drużyna Jagiellonian University Mediation Team zajęła bardzo wysokie miejsca w różnych kategoriach konkursowych.

Konkurs, który odbył się na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, składał się z 2 paneli. Mogli w nim uczestniczyć studenci prawa i młodzi prawnicy praktykujący prawo nie dłużej niż 24 miesiące przed rozpoczęciem konkursu, w tym aplikanci I i II roku. Pierwsze 2 dni poświęcone były warsztatom i szkoleniom w zakresie mediacji, mediation advocacy oraz psychologii w mediacji prowadzonym przez wykładowców i praktyków z Polski i zagranicy. Rundy konkursowe polegały na udziale w symulacjach postępowania mediacyjnego, prowadzonych na podstawie kazusów konkursowych. Każdą rozgrywkę oceniał panel złożony z 2 sędziów. Nagrody przyznano w kategoriach zespołowych oraz indywidualnych.

Drużyna Jagiellonian University Mediation Team, przygotowująca się do International Law School Mediation Tournament w Chicago w marcu 2020 r., w białostockich zmaganiach wystąpiła w składzie: Elżbieta Schulz, Marta Nawrocka, Michał Żyłka, Antoni Otałęga oraz Joanna Wójtowicz i Anna Zymuła. Studenci drużynowo zajęli odpowiednio 2. i 3. miejsce w kategoriach mediator oraz klient/prawnik. Dodatkowo nagrodami indywidualnymi uhonorowano: Antoniego Otałęgę (1. miejsce jako mediator i 3. miejsce jako klient/prawnik), Joannę Wójtowicz (3. miejsce jako mediator) oraz Elżbietę Schulz (3. miejsce jako klient/prawnik). Drużynę do zawodów mediacyjnych przygotowali absolwenci Wydziału Prawa i Administracji UJ Agnieszka Góra i Jacek Czaja.

W ciągu 20 lat funkcjonowania INADR w konkursach odbywających się na całym świecie wzięło udział łącznie ponad 800 drużyn z przeszło 50 krajów. Uczestnicy mają unikalną możliwość uzyskania cenionych na rynku usług prawniczych kompetencji, doskonalenia umiejętności potrzebnych w czasie mediacji, przy jednoczesnej rywalizacji z prawnikami z różnych jurysdykcji i możliwości sprawdzenia uzyskanej wiedzy w praktyce.

Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum