Absolwenci WPiA UJ doskonale zdali egzaminy na aplikacje prawnicze

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje adwokacką, radcowską, notarialną i komorniczą, które potwierdzają wysoki poziom wykształcenia absolwentów Wydziału Prawa i Administracji UJ. Wedle opublikowanych danych w 2019 roku popisali się oni imponującą skutecznością, osiągając aż 83,4% pozytywnych wyników egzaminów. Sukces ten został osiągnięty po raz dwunasty z rzędu.

Absolwenci WPiA UJ uzyskali przy tym najwyższą średnią liczbę punktów z egzaminów wstępnych. Warto dodać, że zdecydowana przewaga odnotowana została także w klasyfikacji dotyczącej zdawalności wśród  absolwentów studiów niestacjonarnych. Uzyskane wyniki naszych absolwentów potwierdzają skuteczność przyjętej koncepcji kształcenia przyszłych prawników na UJ.

Podkreślić należy też, że WPIA UJ jest liderem także w przypadku aplikacji sędziowskiej i prokuratorskiej, gdzie liczba 38 osób stanowi 20,4% ogółu przyjętych.

Wyniki zostały zaprezentowane podczas konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, gdzie Uniwersytet Jagielloński reprezentowała dr hab. Barbara Iwańska, prof. UJ, prodziekan WPiA UJ ds. studiów prawniczych.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM

Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"