Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus

Szpital Uniwersytecki rozwija współpracę z firmą Olympus

To wyjątkowy moment w historii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Na mocy podpisanej 3 marca umowy powstanie w nim pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej centrum referencyjne Olympus. Jego powołanie zapewni lekarzom oraz studentom dostęp do najnowocześniejszych technologii i innowacyjnych rozwiązań w zakresie zabiegów endoskopowych oraz pozwoli na stworzenie najlepszej w tej części Europy bazy szkoleniowej

W związku z podpisaniem umowy do Krakowa przybyli przedstawiciele kierownictwa firmy Olympus, m.in. Miquel Angel Garcia - dyrektor zarządzający na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, Kresimir Draskovic - dyrektor zarządzający na terenie Europy Środkowej i Wschodniej oraz Rosji, Tomasz Mrzygłód - prezes zarządu Olympus Polska oraz Jacek Reinhold - dyrektor Działu Rozwoju.

Wizyta rozpoczęła się 2 marca zwiedzaniem nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie -Prokocimiu. Delegacja odwiedziła przede wszystkim Zakład Endoskopii oraz blok operacyjny, gdzie znajduje się jedyny w tej części Europy wdrożony system do integracji sal operacyjnych Endoalpha.  Służy on do zarządzania obrazem, przesyłania obrazu i sygnału wideo oraz centralnego sterowania salą operacyjną za pomocą ekranu dotykowego. Poza nim, na dwunastu salach endoskopowych zastosowano system dokumentacji badań EndoBasa, zapewniający bezpieczne użytkowanie endoskopów.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem nowego Szpitala Uniwersyteckiego, a przede wszystkim wizji tego, jaką rolę powinien on spełniać w skali kraju. Widać, że dla całego zespołu budowa inwestycji to nie zakończenie pewnego projektu, a dopiero początek rozwoju i rozkwitu szpitala. Cieszę się, że Olympus ma możliwość współpracować w tym zakresie ze szpitalem i go wspierać. Dobrze wiedzieć, że nowoczesna technologia, jaką oferujemy, jest tutaj tak dobrze wykorzystywana – mówił podczas wizyty w szpitalu Miquel Angel Garcia.

- Stroimy przed ogromną szansą stworzenia czegoś zupełnie nowego i dotąd niespotykanego. Moją ambicją jest bowiem, by nie mówiono o Szpitalu Uniwersyteckim jako o największym w kraju, ale najlepszym i najnowocześniejszym. Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego już teraz oferuje unikalne w skali kraju rozwiązania i dysponuje wyjątkowym – jedynym tego rodzaju w Polsce –  sprzętem medycznym. Nawiązana dziś współpraca to kolejny krok w kierunku ugruntowania pozycji lidera – podkreślał dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski.   

3 marca delegację Olympusa przyjął w Collegium Novum rektor UJ prof. Wojciech Nowak. W trakcie spotkania w gabinecie rektora podpisana została umowa o współpracy między Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie a firmą Olympus. Dokument sygnowali dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski  oraz – z ramienia Olympusa – dyrektor zarządzający na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Miquel Angel Garcia. W spotkaniu towarzyszącym podpisaniu umowy uczestniczył także m.in. prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasz Grodzicki. Rozmowa dotyczyła roli nowoczesnych technologii w dzisiejszej medycynie oraz perspektyw ich rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem endoskopii diagnostycznej i zabiegowej. Rektor UJ podkreślił w tym kontekście, że współpraca z Olympusem stanowi kontynuację wcześniejszych pionierskich dokonań uniwersyteckiej katedry chirurgii w dziedzinie badań i zabiegów endoskopowych.  

W ramach podpisanej umowy obie instytucje rozpoczną ścisłą współpracę, której efektem będzie stworzenie na terenie szpitala centrum referencyjnego Olympus. Szpital Uniwersytecki utworzy wspólnie z firmą Olympus system szkoleniowy „Akademia Olympusa” umożliwiający szkolenie studentów, pielęgniarek i lekarzy we wszystkich aspektach zabiegów endoskopowych. Ponadto szpital uzyska dostęp do najnowszych technologii, innowacyjnych rozwiązań sprzętowych oraz szkoleń w najbardziej renomowanych ośrodkach światowych.

Zobacz galerię zdjęć
Polecamy również
Zakończenie trzeciej edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego
Zakończenie trzeciej edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego
Wolność i odpowiedzialność akademicka – doświadczenia i dobre praktyki
Wolność i odpowiedzialność akademicka – doświadczenia i dobre praktyki
Debata "Rektorzy o przyszłości"
Debata "Rektorzy o przyszłości"
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”
Konsul Węgier uhonorowana medalem „Plus ratio quam vis”

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj