UJ wstrzymuje wymianę studentów i kadry z następnymi krajami

Kolegium Rektorskie Uniwersytetu Jagiellońskiego - w nawiązaniu do wydanego przez Główny Inspektorat Sanitarny komunikatu nr 43 z 7 marca br. - podjęło decyzję, że wszelkie wyjazdy i przyjazdy studentów, doktorantów i pracowników z Francji oraz Niemiec należy wstrzymać do odwołania ze skutkiem natychmiastowym.

W mocy pozostaje decyzja ujęta w komunikacie Kolegium Rektorskiego z 25 lutego oraz stanowisko Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa z 2 marca wprowadzające bezwzględny zakaz wyjazdów i przyjazdów pracowników, doktorantów i studentów z Chin i Hong Kongu, Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu, zalecenie odwołania uroczystości o charakterze ogólnouczelnianym, wydziałowym, sportowym oraz konferencji naukowych, a także zwolnienia studentów i pracowników przez okres 14 dni od momentu powrotu z krajów wskazanych we wszystkich komunikatach, z osobistego udziału w zajęciach i prowadzenia zajęć, a pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi umożliwienie pracy zdalnej. Decyzje te obowiązują do odwołania.

Jeśli pracownicy, doktoranci i studenci UJ przebywający w wyżej wymienionych państwach zdecydują się skrócić pobyt i wyrażą chęć powrotu do UJ, proszeni są o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej (izabela.zawiska@uj.edu.pl). Zostanie im udzielona wszelka możliwa pomoc związana z powrotem do kraju.

Z uwagi na fakt, że sytuacja jest bardzo dynamiczna, a światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa, Kolegium Rektorskie apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych.

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>

Oświadczenie prorektora UJ ds. Collegium Medicum