UJ CM poszukuje studentów, którzy wesprą uniwersyteckie szpitale

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV- 2 i potencjalnymi potrzebami w zakresie zabezpieczenia pracy szpitali klinicznych władze Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum zdecydowały o utworzeniu bazy studentów chętnych do udzielenia wsparcia - na zasadzie wolontariatu - dla działań podejmowanych przez uniwersyteckie szpitale.

- Postanowiliśmy stworzyć bazę studentów wszystkich trzech wydziałów UJ CM, która pozwoli nam nawiązać szybki kontakt z osobami chcącymi poświęcić swój czas i wiedzę w sytuacji, gdyby taka pomoc okazałaby się potrzebna - mówi prorektor UJ ds. CM prof. Tomasz Grodzicki.

Ewentualne działania miałyby dotyczyć Szpitala Uniwersyteckiego i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (wsparcie logistyczne, informacyjne, wsparcie na oddziałach, z wyłączeniem zakaźnego) oraz krakowskiego Sanepidu (centrum obsługi telefonicznej).

Chętni proszeni są o wypełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego.

Prawie 1,8 miliona złotych uzbierano w ramach akcji #ujdlaszpitala
Studenci UJ chcą dostarczyć 2000 przyłbic do krakowskich szpitali
Zespół UJ zwyciężył w międzynarodowym konkursie mediacyjnym
Studenci medycyny ruszają na pomoc uniwersyteckim szpitalom