Szpital Uniwersytecki zamyka następne oddziały kliniczne

W związku z rozszerzającą się epidemią koronawirusa dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (SU) postanowiła objąć kwarantanną 2 kolejne oddziały kliniczne: nefrologii i dializoterapii wraz ze stacją dializ oraz angiologii. W niedzielę placówka poinformowała, że zawiesiła reumatologię i immunologię oraz sąsiadującą z nim gastrologię i hepatologię, ponieważ u 3 pracowników stwierdzono wynik dodatni SARS-CoV-2.

"Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie wprowadzone zostały odpowiednie procedury dotyczące izolacji jak również zabezpieczenia ciągłości pracy oddziałów i opieki nad chorymi. Przebywający na oddziałach pacjenci oraz personel medyczny i niemedyczny zostali objęci obowiązkową kwarantanną. Osoby przebywające w kwarantannie zostaną poddane testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jednocześnie informujemy, że do czasu zakończenia kwarantanny zostają wstrzymane wszystkie przyjęcia na wszystkie oddziały kliniczne" - czytamy w komunikacie dyrekcji SU.

Jednocześnie przypominamy, że 21 marca wystartowała kampania charytatywna Uniwersytetu Jagiellońskiego na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego. Celem akcji #ujdlaszpitala jest zbiórka pieniędzy na zakup systemu do dekontaminacji pomieszczeń gazową formą nadtlenku wodoru. O tym jak można się do niej przyłączyć, piszemy TUTAJ.

Piąta edycja Próbnej Matury z Chemii z Wydziałem Chemii UJ i "Dziennikiem Polskim"
Nowoczesne urządzenie do diagnostyki SARS-CoV-2 już w Krakowie
Prawie 1,8 miliona złotych uzbierano w ramach akcji #ujdlaszpitala
Apel KRASP w związku z wyborami prezydenckimi