Spotkanie z kandydatem na rektora UJ następnej kadencji prof. Jackiem Popielem

Spotkanie przedwyborcze z elektorami i członkami wspólnoty uczelni odbyło się 6 maja. Z uwagi na ciągle występujące zagrożenie epidemiologiczne i związane z tym wymogi bezpieczeństwa miało formę transmisji wideo, podczas której kandydat na rektora UJ na kadencję 2020-2024 prof. Jacek Popiel odpowiadał na pytania zadawane mu drogą mailową.

Jak podkreślił przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej prof. Sławomir Dudzik, wybór nowego rektora UJ zawsze jest poprzedzony spotkaniem kandydata na urząd z elektorami i członkami społeczności uczelni. Jest to jeden ze statutowych wymogów. Nie jest jednak jedynie formalnością, która musi być spełniona w procedurze wyborczej, ale odzwierciedleniem zasad i wartości przyświecających naszemu uniwersytetowi. Przede wszystkim jest to zasada wspólnotowości uczelni, zgodnie z którą uniwersytet zapewnia wszystkim członkom swojej wspólnoty udział w podejmowaniu dotyczących jej decyzji. Uniwersytet to także miejsce debaty, ścierania się różnych wizji poglądów.

Zobacz video galerię
Ambasador Kolumbii w Polsce z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Zasłużeni  dla Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Rett Ludwikowski i prof. Walter Rechberger
Zasłużeni dla Uniwersytetu Jagiellońskiego: prof. Rett Ludwikowski i prof. Walter Rechberger