Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

StudentEuro

Reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego w piłce nożnej weźmie udział w polsko - ukraińskim turnieju piłkarskim współorganizowanym przez AZS, który odbędzie się w miastach organizatorach Euro2012. Początek zmagań we wrześniu 2010 roku na Ukrainie.

Finalizuje się organizacja "Ukraińsko – Polskiego piłkarskiego turniej drużyn uczelnianych 2010-12". StudentEuro - bo tak można inaczej nazwać te zawody - odbędzie się w dniach 20-26 września 2010 roku w miastach organizatorach EURO 2012 na terenie Ukrainy – Charkowie, Doniecku, Kijowie i Lwowie.

W ramach posiedzenia dokonano najważniejszych uzgodnień dotyczących zawodów sportowych, organizacji pobytu polskich ekip, programu imprez towarzyszących.

Podczas pobytu w Kijowie doszło także do spotkanie polskich przedstawicieli z Rektorem Kijowskiego Uniwersytetu Prawa prof. Jurijem Boshutskim. Omówiono założenia wspólnej organizacji seminarium poświęconego roli studenckiego wolontariatu sportowego w realizacji projektu EORO 2012.

Ideą przedsięwzięcia jest rozgrywanie wyłącznie meczów polsko - ukraińskich. Dlatego też w każdej z czterech grup w eliminacjach zagrają po dwie polskie i trzy ukraińskie drużyny. Najlepsza polska i najlepsza ukraińska ekipa wystąpią w wielkim finale, a drugie drużyny obu krajów zagrają o trzecie miejsce. Mecze te odbędą się w Kijowie. W 2011 roku analogiczne rozgrywki mają się odbyć w naszym kraju

W pierwszej edycji StudentEuro Polskę będą reprezentować: UMCS Lublin i UAM Poznań (grupa Charków), Uniwersytet Jagielloński Kraków i Politechnika Świętokrzyska Kielce (grupa Donieck), Uniwersytet Śląski Katowice i Politechnika Warszawska (grupa Kijów) oraz Uniwersytet Warszawski i Politechnika Wrocławska (grupa Lwów).

28 lipca w Kijowie odbyło się posiedzenie komitetu organizacyjnego tego przedsięwzięcia. W spotkaniu uczestniczyli ze strony ukraińskiej: przedstawiciele Komitetu Wychowania Fizycznego i Sportu – Ministerstwa Oświaty i Nauki Ukrainy, przedstawiciele miast organizatorów a także przedstawiciele Politechniki Kijowskiej. Stronę polską reprezentowali: Waldemar Siwiński - Prezes Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy" i sekretarz generalny AZS Bartłomiej Korpak.

Info. ZG AZS

Data opublikowania: 09.08.2010
Osoba publikująca: Leszek Śliwa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron