W Instytucie Konfucjusza pokażą obecne Chiny w unikalnym ujęciu

Kreowanie przyszłych liderów i specjalistów to główny cel studiów podyplomowych "Współczesne Chiny: społeczeństwo, polityka, gospodarka", które prowadzone są na Uniwersytecie Jagiellońskim przez Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu. Słuchacze w trakcie nauki będą mieli szansę poznać specyfikę chińskiej gospodarki, kultury, filozofii, polityki oraz medycyny.

Problematyka studiów uzupełniana jest o wymiar praktyczny, obejmujący umiejętności i kompetencje z zakresu komunikacji społecznej w środowisku wielokulturowym, prowadzenia negocjacji, planowania przedsięwzięć biznesowych we współpracy z Chinami. Studiujący nauczą się komunikowania w stopniu podstawowym w języku chińskim albo udoskonalą już posiadane kompetencje podczas zajęć z języka biznesowego.

Roczne studia podyplomowe prowadzone są przez najlepszych specjalistów w Polsce: wykładowców Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ oraz innych wiodących uczelni (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), pracowników Instytutu Konfucjusza w Krakowie, dyplomatów i biznesmenów posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy na rynku chińskim. Uzyskane kwalifikacje ułatwiają absolwentom studiów podyplomowych pracę w środowisku biznesowym, managerskim, urzędniczym, nauczycielskim czy medialnym, zarówno w kraju, jak i za granicą. Umożliwią także prowadzenie własnej aktywności gospodarczej ukierunkowanej na współpracę z krajami regionu Azji Wschodniej.

Zajęcia prowadzone będą w blokach tematycznych: język chiński (grupa początkująca: ogólny, grupa zaawansowana: biznesowy), systemy prawne Chin, gospodarka Chin, wprowadzenie do historii oraz kultury tradycyjnej i współczesnej Chin, bezpieczeństwo i polityka zagraniczna Chin, chińskie społeczeństwo w okresie przemian i wielokulturowość Chin, relacje międzykulturowe, współpraca z tłumaczami, biznes w Chinach.

Na studia mogą zostać przyjęte osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych, co najmniej licencjackich uzyskany na dowolnym kierunku. Zajęcia odbywają się w nowoczesnym budynku Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ przy ul. Oleandry 2a. W roku akademickim 2020/2021 zaplanowano 10 zjazdów.

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszenia. Liczba miejsc jest ograniczona. Brak opłaty wpisowej, a każdy student może liczyć na dofinansowanie studiów podyplomowych. Szczegółowe informacje oraz plan studiów podyplomowych dostępne są na stronie orient.uj.edu.pl.

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych

Profesor Paulina Kramarz wśród 25 Polek, które walczą o lepsze jutro

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS