Prof. Wojciech Nowak żegna się ze społecznością akademicką UJ

Bardzo serdecznie dziękuję całej społeczności akademickiej za te 8 lat: prorektorom, pełnomocnikom, dziekanom, administracji oraz studentom, z którymi na co dzień tak blisko współpracowaliśmy. To był dla mnie niezwykle ważny czas w mojej karierze zawodowej. Nie ukrywam, że było to ogromne wyzwanie - powiedział w okolicznościowym wystąpieniu prof. Wojciech Nowak, który dziś zakończy swoją misję jako 305. rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jak zapewnił prof. Wojciech Nowak, będzie jeszcze taki moment, „kiedy będziesz można się z nim spotkać, porozmawiać o przeszłości”. Podkreślił, że obecnie, ze względu na sytuację epidemiologiczną, wszystkie uroczystości związane z zarówno zakończeniem 4-letniej kadencji, jak i rozpoczęciem nowej mają skromny charakter.

- Życzę wszystkim dużo zdrowia. Pamiętajmy, że nie mamy jeszcze szczepionki przeciw COVID-19 i leku na tę chorobę. Musimy dostosowywać się do tych realiów, które sprowadzają się do traktowania wirusa jako obecnego w naszym życiu. Apeluję do wszystkich członków naszej społeczności o zachowanie zdrowego rozsądku i pamiętanie, że zdrowie jest najważniejsze. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za te 8 lat - dodał ustępujący rektor UJ.

Zobacz video galerię
Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>