Rektor UJ prof. Jacek Popiel przewodniczącym KRSWK

14 września 2020 roku odbyło się pierwsze w nowej kadencji 2020-2024 posiedzenie Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa, podczas którego wybrano nowe władze tego gremium. Przewodniczącym, zgodnie z tradycją i zapisami Statutu KRSWK został Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego - prof. Jacek Popiel.

Po raz pierwszy w historii spotkanie rektorów uczelni krakowskich i małopolskich odbyło się zdalnie – za pośrednictwem platformy Microsoft Teams, a wyboru nowych władz dokonano poprzez system Ankieter USOS.

I wiceprzewodniczącym został wybrany rektor Akademii Górniczo-Hutniczej - prof. Jerzy Lis, a II wiceprzewodniczącą – rektor Akademii Sztuk Teatralnych - prof. Dorota Segda.

Funkcję sekretarza KRSWK nadal będzie pełnić Małgorzata Siecińska z Biura Rektora UJ.

Zawodniczki AZS UJ Kraków mistrzyniami Polski w futsalu
Prof. Anetta Undas ponownie w Radzie Narodowego Centrum Nauki