Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Justyna Jaworska stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Justyna Jaworska stypendystką programu

Justyna Jaworska, studentka I roku kierunku informatyka analityczna studiów I stopnia na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ, została laureatką konkursu "Nowe technologie dla dziewczyn", pionierskiego programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Program wspomagania rozwoju maturzystkom i studentkom kierunków technicznych zaoferowała Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy.

Program "Nowe technologie dla dziewczyn" ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania się nowymi technologiami i zdobycia wykształcenia, które wiąże się z ich tworzeniem. Ma także pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki programu otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną zaproszone również do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Justyna Jaworska osiągała sukcesy na olimpiadzie matematycznej, informatycznej i fizycznej. Zdobyła m.in. brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (jako pierwsza Polka od 22 lat), dwa złote medale na Europejskiej Olimpiadzie Matematycznej Dziewcząt i pierwsze miejsce w Jagiellońskim Turnieju Matematycznym. Dzięki swoim osiągnięciom została nagrodzona prestiżowym Stypendium UJ i rozpoczęła studia na naszym Wydziale. Wraz z innymi zdolnymi nastolatkami (m.in. tenisistką Igą Świątek, piłkarzem Michałem Karbownikiem, czy piosenkarką Viką Gabor) jest bohaterką książki Justyny Sucheckiej "Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat".

Uroczystość wręczenia stypendiów w 6. edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn" odbyła się online 7 października br.

Polecamy również
Ukazało się czwarte wydanie księgi "Pro memoria"
Profesorowie z UJ wśród nowo powołanych członków PAU
Wspólny apel przedstawicieli organizacji naukowych i studenckich w sprawie wyroku TK
Nagrody naukowe im. Mikołaja Kopernika dla naukowców z UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj