Justyna Jaworska stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Justyna Jaworska, studentka I roku kierunku informatyka analityczna studiów I stopnia na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ, została laureatką konkursu "Nowe technologie dla dziewczyn", pionierskiego programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Program wspomagania rozwoju maturzystkom i studentkom kierunków technicznych zaoferowała Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy.

Program "Nowe technologie dla dziewczyn" ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania się nowymi technologiami i zdobycia wykształcenia, które wiąże się z ich tworzeniem. Ma także pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.

Stypendystki programu otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki - doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Niektóre z nich zostaną zaproszone również do wzięcia udziału w programie stażowym w Intel Technology Poland sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum R&D Intel w Europie.

Justyna Jaworska osiągała sukcesy na olimpiadzie matematycznej, informatycznej i fizycznej. Zdobyła m.in. brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (jako pierwsza Polka od 22 lat), dwa złote medale na Europejskiej Olimpiadzie Matematycznej Dziewcząt i pierwsze miejsce w Jagiellońskim Turnieju Matematycznym. Dzięki swoim osiągnięciom została nagrodzona prestiżowym Stypendium UJ i rozpoczęła studia na naszym Wydziale. Wraz z innymi zdolnymi nastolatkami (m.in. tenisistką Igą Świątek, piłkarzem Michałem Karbownikiem, czy piosenkarką Viką Gabor) jest bohaterką książki Justyny Sucheckiej "Young power! 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat".

Uroczystość wręczenia stypendiów w 6. edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn" odbyła się online 7 października br.

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych