Ministerialne fundusze dla UJ na działalność Pracowni Telewizyjnej

Minister Edukacji i Nauki podjął decyzję o zwiększeniu wysokości subwencji dla Uniwersytetu Jagiellońskiego na 2020 rok w kwocie 500 tys. zł. Przyznane dofinansowanie przeznaczone zostanie na modernizację i doposażenie działającej przy Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ Pracowni Telewizyjnej. Uniwersytet Jagielloński wnioskował o środki na utworzenie uniwersyteckiego centrum edukacyjno-multimedialnego.

Jak zauważa ministerstwo, stworzenie wyposażonego w sprzęt wysokiej klasy ośrodka niewątpliwie przyczyni się do wzrostu potencjału dydaktycznego i badawczego uczelni, w tym poprawy jakości kształcenia na kierunkach związanych z mediami, takich jak dziennikarstwo i komunikacja społeczna czy filmoznawstwo i wiedza o mediach.

W centrum edukacyjno-multimedialnym studenci będą mogli nie tylko uczyć się wykorzystywać współczesne formy przekazu, ale także w praktyce sprawdzać swoje umiejętności podczas wydarzeń transmitowanych w Internecie.

Przesłanką do przyznania dofinansowania było także zapewnienie w aktualnej sytuacji epidemicznej możliwości sprawnego prowadzenia działalności dydaktycznej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, jak również niezakłóconego prowadzenia działalności naukowej, w tym udziału w konferencjach i seminariach realizowanych w formie zdalnej.

W Pracowni Telewizyjnej będzie można bowiem organizować konferencje naukowe z udziałem prelegentów z całego świata, które będą dostępne zarówno dla publiczności zgromadzonej na widowni, jak i przed monitorami komputerów. Nowoczesne studio da także możliwość rejestrowania i montażu kursów wideo, screencastów, czy podcastów.

Jak pandemia wpływa na zdrowie psychiczne i edukację dzieci?
Trzech naukowców z UJ z Nagrodą Duncana Blacka
Uniwersytet Jagielloński upamiętnia rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau
UJ gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy