IFS UJ apeluje o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Chorwacji

- Chorwację nawiedziło trzęsienie ziemi. Są ofiary, w tym śmiertelne. Mnóstwo osób straciło dach nad głową. To są dramaty konkretnych ludzi. Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, będący placówką badawczą i zajmujący się również Chorwacją, włączył się w akcję zbierania datków na rzecz poszkodowanych. Apeluję, by wszyscy przyjaciele Chorwacji dołączyli do nas i wsparli ten szczytny cel - mówi dyrektor IFS UJ dr hab. Maciej Czerwiński, prof. UJ.

Trzęsienie ziemi, które 29 grudnia nawiedziło Chorwację, miało magnitudę 6,4. Jego epicentrum znajdowało się w centralnej części kraju. Wstrząsy spowodowały największe zniszczenia w miejscowościach Petrinja i Sisak. Agencje informowały o co najmniej 7 ofiarach i kilkudziesięciu rannych. W ubiegłą środę w tym regionie doszło do silnych wstrząsów wtórnych.

W pomoc Chorwatom zaangażował się Instytut Filologii Słowiańskiej UJ, włączając się w akcję organizowaną przez Caritas Polska. Ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji można wesprzeć, przekazując darowiznę na caritas.pl, wysyłając SMS o treści CHORWACJA na numer 72052 (koszt 2,46 zł) lub wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty CHORWACJA).

Profesor Piotr Jedynak nowym rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego

Surowce naturalne w profilaktyce i terapii - nowe studia podyplomowe w UJ CM

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny