UJ gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę 31 stycznia odbędzie się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uniwersytet Jagielloński, który nie po raz pierwszy aktywnie wspiera tę szlachetną inicjatywę, w tym roku robi to w sposób wyjątkowy - udostępnił Pałac Śniadeckich w Ogrodzie Botanicznym UJ na krakowską siedzibę Sztabu WOŚP.

- Udostępniamy miejsce, tak potrzebne organizatorom, które w dobie pandemii musi spełniać obowiązujące obostrzenia – wyjaśnia dr hab. Michał Węgrzyn, kierownik Ogrodu Botanicznego UJ. – Dajemy również cząstkę historii, wiedzy i doświadczenia pracowników Ogrodu Botanicznego UJ, którzy przekazali w darze charytatywnym pięć wspaniałych roślin tropikalnych, które przez kilka, a nawet kilkadziesiąt lat były pieczołowicie doglądane i hodowane w szklarniach Ogrodu. Wierzymy, że wylicytowane przez miłośników egzotycznych gatunków rośliny będą wspaniałą pamiątką tej wielkiej akcji, a uzyskane pieniądze symbolicznie wesprą najbardziej potrzebujących - dodaje.

Sztab WOŚP Kraków przy Uniwersytecie Jagiellońskim to 40 osób, które obsługują ponad 750 zarejestrowanych wolontariuszy. Sztabowcy opiekują się 88 stacjonarnymi  puszkami, ustawionymi w firmach w na terenie Krakowa , wśród nich jedną w holu Collegium Novum UJ. Wystawili także ponad 220 aukcji internetowych. Na jednej z nich wylicytować można dar rektora UJ prof. Jacka Popiela -  kopię rzeźby Kazimierza Wielkiego, której oryginał został wykonany ok. 1380 r. w Wiślicy. Wolontariusze założyli dodatkowo ponad 300 eSkarbonek, w których zebrano do tej pory już ponad 65 tysięcy zł.

Linki do aukcji na cele WOŚP:

Akcję wspiera również zespół   Or_kiestra , który 31 stycznia zagra w Auditorium Maximum UJ koncert. - Przygotowaliśmy ponadpółtoragodzinny repertuar stworzony na tę okazję, z którego dochód w całości przekazany zostanie na WOŚP  - mówi Justyna Zawiślan, studentka  geologii UJ, dyrygująca zespołem i pisząca dla niego muzykę.

Or_kiestra - Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy to zespół złożony z 68 młodych ludzi. W jego skład wchodzi sekcja smyczkowa, sekcja rytmiczna, chór czterogłosowy oraz soliści. Podczas koncertu  usłyszymy autorskie utwory zespołu utrzymane w stylistyce muzyki filmowej. Koncert będzie transmitowany na oficjalnym kanale YouTube UJ, w mediach społecznościowych Sztabu WOŚP oraz  Or_kiestry.

Na grafice: Or_kiestra - Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy
Prezes UOKiK nagrodził absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego

Spotkanie kandydatów na rektora UJ ze wspólnotą uczelni

Oświadczenie prorektora UJ ds. <span lang="la">Collegium Medicum</span>