W marcu poznamy laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała

5 marca ogłoszone zostaną nazwiska laureatów Nagrody im. ks. Stanisława Musiała, przyznawanej osobom zasłużonym dla dialogu chrześcijańsko- i polsko-żydowskiego. Data nie jest przypadkowa - to rocznica śmierci zmarłego w 2004 patrona nagrody, wytrwałego rzecznika dialogu chrześcijańsko-żydowskiego. Fundatorami nagrody są rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prezydent Krakowa i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie.

Nagroda jest przyznawana od 2009 roku w 2 kategoriach: za twórczość oraz za inicjatywy społeczne w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej. W tym roku organizacja uroczystości nie jest możliwa, dlatego na 5 marca planowane jest ogłoszenie nazwisk laureatów. Zostali oni wybrani przez Kapitułę, której przewodniczy rektor UJ prof. Jacek Popiel.

5 marca o godzinie 12.00 przedstawiciele Kapituły i Klubu "Przymierze" złożą kwiaty przy grobie ks. Stanisława Musiała na cmentarzu Rakowickim oraz przy tablicy pamiątkowej na cmentarzu żydowskim przy ul. Miodowej. Dzień wcześniej o godz. 18.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika zostanie odprawiona msza św. w intencji śp. ks. Stanisława Musiała.

Marian Turski i Anna Brzyska nagrodzeni za zasługi dla dialogu
Praca badaczy z UJ ukazała się w "ACS Applied Materials&Interfaces"
Nowa jakość opieki nad pacjentami bariatrycznymi w Prokocimiu
25 tys. czarnych dziur na mapie opracowanej z udziałem astronoma z UJ