Olha Shuklinova zwyciężczynią Coimbra Group 3-Minute-Thesis JU

26 marca odbył się finał konkursu Coimbra Group 3-Minute-Thesis Jagiellonian University. 10 doktorantów z UJ przedstawiło tematykę swoich prac doktorskich w bardzo krótkich prezentacjach z użyciem tylko jednego slajdu. Zwyciężczynią została Olha Shuklinova, autorka prezentacji pt. „Mathematics helps to optimize therapy in Parkinson’s disease”.

Początkowo wydarzenie miało odbywać się w Auli Collegium Novum w formule hybrydowej, lecz ze względu na sytuację epidemiologiczną w ostatnich dniach podjęto decyzję o zmianie formuły na całkowicie zdalną. Wydarzenie można było śledzić za pośrednictwem platformy MS Teams

Uczestników konkursu powitała prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec, gratulując wszystkich uczestnikom finału sukcesu, jakim jest dojście do tego etapu konkursu i życząc im szczęścia w dalszej rywalizacji.

W trakcie finału 10 doktorantów, wyłonionych spośród ogółu uczestników w trakcie eliminacji 26 lutego, przedstawiło swoją pracę badawczą podczas 3-minutowej prezentacji w języku angielskim, używając tylko jednego slajdu. W skład jury weszli: prorektorzy UJ prof. Dorota Malec, prof. Armen Edigarian i prof. Piotr Kuśtrowski, zastępca dyrektora Szkoły Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu prof. Maciej Siedlar, prezes Towarzystwa Doktorantów UJ Stanisław Szufa oraz dr Monika Stawicka z Jagiellońskiego Centrum Językowego.

Zwyciężczynią konkursu jury wybrało Olhę Shuklinovą, za wygłoszenie prezentacji pt. „Mathematics helps to optimize therapy in Parkinson’s disease”. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio: Błażej Mzyk za wystąpienie „Truthmaking. Are facts still really indispensable?”  i Elżbieta Wątor, za wystąpienie  “Lock and key. How to hijack protein function with structural biology?” Z kolei głosowanie publiczności wygrał Unnikrishnan Sureshkumar, którego prezentacja zatytułowana była „Cosmic Web Through Astronomers' Eyes”.

Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przygotowano atrakcyjne nagrody, m.in. wyjazdy na staże naukowo-badawcze do wybranego uniwersytetu zrzeszonego w Coimbra Group. Ponadto zwycięzca ma szansę reprezentować Uniwersytet Jagielloński podczas finału konkursu w trakcie tegorocznego walnego zgromadzenia Coimbra Group.

Krakowscy rektorzy stanowczo za małopolską uchwałą antysmogową
WPiA UJ tym razem najlepszy w rankingu "Rzeczpospolitej"
Spotkanie z przedstawicielami Centralnego Biura Antykorupcyjnego
Program stypendialny dla studentów kierunków priorytetowych