Endokrynologia od czwartku w nowej siedzibie w Prokocimiu

Od 1 kwietnia Klinika Endokrynologii wraz z poradnią, mieszczące się dotychczas przy ul. Kopernika, przenoszą się do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Jakubowskiego. Oprócz adresu zmianie ulegnie też nazwa jednostki - Klinika Endokrynologii, Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej. W ramach nowej struktury postanie komfortowy, 7-łóżkowy oddział izotopowy, zapewniający możliwość leczenia pacjentów z rakiem tarczycy.

- Oddział Endokrynologii leczy pacjentów z łagodnymi i złośliwymi chorobami tarczycy, z guzami nadnerczy, guzami przysadki, z nowotworami neuroendokrynnymi, pacjentów z wielogruczołowymi nowotworami, jak również pacjentów z jedno lub wielohormonalną niedoczynnością gruczołów dokrewnych - tłumaczy prof. Alicja Hubalewska-Dydejczyk, kierownik Kliniki Endokrynologii, Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej.

Dzięki nowej lokalizacji oddział będzie miał możliwość kompleksowych konsultacji pacjentów ze wszystkimi specjalistami z innych dziedzin medycyny, co w przypadku nowotworów neuroendokrynnych jest niezbędne w ich leczeniu. Od najbliższego czwartku Poradnia Endokrynologiczna i Poradnia Medycyny Nuklearnej mieścić będzie się w budynku C, a Klinika Endokrynologii, Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej w budynku G.

Zobacz video galerię
Publikacja badaczy z MCB UJ na łamach "Nature Communications"
UJ będzie ściśle współpracować z województwem małopolskim
MEiN sfinansuje innowacyjny projekt studentów farmacji z UJ CM