Próbna Matura z Chemii z Wydziałem Chemii UJ i "Dziennikiem Polskim"

10 kwietnia odbyła się, już po raz szósty, Próbna Matura z Chemii z Wydziałem Chemii UJ i "Dziennikiem Polskim". W tym roku całość akcji została przeprowadzona w formie zdalnej. W akcji już w tym momencie wzięło udział ponad 5 tysięcy maturzystów, a liczba ta wciąć rośnie, ponieważ arkusz nadal można pobrać i rozwiązać.

Akcję, jak co roku przygotowali i prowadzili pracownicy Wydziału Chemii UJ - dr Michał Płotek oraz dr Karol Dudek-Różycki, a także wspomagający ich dr Tomasz Wichur (Wydział Farmaceutyczny UJ Collegium Medicum).

O godzinie 9.00 został udostępniony arkusz próbnej matury dostosowany do standardów Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Cztery godziny później odbyło się webinarium, w czasie którego autorzy pytań omówili po kolei wszystkie zadania próbnego arkusza.

Do maturzystów, którzy zmierzyli się z próbnym egzaminem swoje słowo skierował rektor UJ prof. Jacek Popiel.

Warto wspomnieć, że w czwartek 15 kwietnia o godzinie 18:00 odbędzie się kolejne webinarium powtórkowe do matury z chemii. Wszelkie informacje dotyczące próbnej matury oraz powtórkowych webinariów prowadzonych na Wydziale Chemii UJ można znaleźć na profilu facebook’owym Ostatni Dzwonek przed Maturą – warsztaty maturalne Wydziału Chemii UJ:
www.facebook.com/OstatniDzwonekPrzedMaturaWarsztatyDlaMaturzystow.

Organizatorzy Próbnej Matury z Wydziałem Chemii UJ. Od lewej: dr Płotek, dr Wichur, dr Dudek-Różycki

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych

Profesor Paulina Kramarz wśród 25 Polek, które walczą o lepsze jutro

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS