Nie żyje ks. Zdzisław Sochacki - proboszcz katedry na Wawelu

2 września zmarł ks. prałat Zdzisław Sochacki, proboszcz Parafii Archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu, kanonik gremialny Kapituły Metropolitarnej, życzliwy przyjaciel Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ksiądz prałat Zdzisław Sochacki objął funkcję proboszcza wawelskiej katedry w roku 2007. Od tego czasu uczestniczył w wielu uroczystościach i spotkaniach z członkami współnoty akademickiej naszej uczelni, podczas których wytworzyła się silna obopólna więź i przyjaźń.

Zdzisław Sochacki urodził się w Suchej Beskidzkiej w 1954 roku. Po studiach na Papieskim Wydziale Teologicznym przyjął święcenia kapłańskie z rąk kard. Franciszka Macharskiego. Był wikariuszem w parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej, a także w parafii Najświętszej Rodziny w Zakopanem. Od 1989 roku pełnił posługę wychowawcy, prokuratora i prefekta w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Był kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej.

Pierwsza doktorantka przeprowadzi na UJ badania w ramach programu Una-Her-Doc
Dwa obiekty UJ docenione w konkursie Modernizacja Roku 2020