Zmarła redaktor Izabela Pieczara

3 września zmarła redaktor Izabela Pieczara - wieloletnia dziennikarka Telewizji Kraków, autorka ok. 1500 programów telewizyjnych, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Izabela Pieczara tworzyła felietony, reportaże, cykle audycji poświęconych m. in. krakowskim zabytkom czy środowisku naukowemu, w szczególności bliskiego Jej sercu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opracowała telewizyjny "Poczet Rektorów UJ", relacjonowała uniwersyteckie jubileusze.

"Magazyn Medyczny". którego była autorką przez lata był jednym z najlepszych specjalistycznych programów telewizyjnych, podejmowała trudną problematykę patologii społecznych i zagrożeń cywilizacyjnych.

Podejmowała także problematykę regionalną i samorządową, realizując m. in. cykl audycji "Leksykon Miast i Miasteczek". Zrealizowała wiele filmów dokumentalnych, emitowanych na antenie regionalnej i ogólnopolskich antenach TVP.

Tworzyła także reportaże, ukazujące życie duchowe i religijne Małopolan, relacjonowała pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny.

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

Doktoranci UJ w międzynarodowych konsorcjach badawczych

Profesor Paulina Kramarz wśród 25 Polek, które walczą o lepsze jutro

Jak kształci się psychologów w Polsce? Raport Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu SWPS