Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Studentka UJ laureatką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Studentka UJ laureatką  programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

Aneta Kaczyńska - studentka Wydziału Matematyki i Informatyki UJ została laureatką programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami, który realizowany jest przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę INTEL. W ramach 7. edycji programu "Nowe technologie dla dziewczyn" przyznano 25 stypendiów. Laureatki - maturzystki i studentki kierunków informatycznych wybrane spośród ponad 800 kandydatek, otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe.

Triumfatorki konkursu znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Przyznane stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto) pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D tej firmy w Europie).

Aneta Kaczyńska tym roku kończy na Uniwersytecie Jagiellońskim studia magisterskie z informatyki ze specjalnością nauczanie maszynowe. Swój czas na studiach stara się wykorzystać na branie udziału ciekawych projektach naukowych i poszerzanie swojej wiedzy, szczególnie z zakresu rozpoznawania obrazów przy pomocy głębokich sieci neuronowych.

grafika konkursowa

- Stypendium "Nowe Technologie dla Dziewczyn" jest dla mnie wspaniałą okazją, by poszerzyć swoje umiejętności, nawiązać nowe znajomości i przygotować się do pracy zawodowej - mówi laureatka.

Program "Nowe technologie dla dziewczyn" to pionierska na rynku polskim inicjatywa, która ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania się nowymi technologiami i zdobycia wykształcenia, które wiąże się z ich tworzeniem. Celem inicjatorów jest pomoc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej czy w nauce.

 

Oficjalne wręczenie stypendiów odbędzie się 12 października podczas uroczystej gali.

Polecamy również
Fizyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatem <span lang='en'>ERC Advanced Grant</span>

Fizyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatem ERC Advanced Grant

Naukowcy z UJ wśród laureatów konkursu <span lang="en">FIRST TEAM</span> FENG

Naukowcy z UJ wśród laureatów konkursu FIRST TEAM FENG

Jeszcze więcej grantów NCN dla badaczy z UJ

Jeszcze więcej grantów NCN dla badaczy z UJ

Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych

Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych

Widok zawartości stron Widok zawartości stron